Stihněte ojedinělou výstavu hvězdy komiksu Jaromíra 99 | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Stihněte ojedinělou výstavu hvězdy komiksu Jaromíra 99

5. 11. 2014

Výtvarník a muzikant Jaromír Švejdík, známý pod pseudonymem Jaromír 99, patří k nejvýraznějším osobnostem české komiksové scény. Jeho tvorbu můžete vidět do pondělí 10. listopadu na speciální pop-up výstavě „Průřez“ v dočasně otevřené pražské Galerii Můstek. V úterý 4. 11. proběhl v těchto unikátních výstavních prostorách i koncert dua Jaromír 99 & A. m. Almela jako stylová tečka za letošním ročníkem multimediálního festivalu KomiksFEST, v jehož rámci výstava probíhá.

Alois Nebel i adaptace Kafkova Zámku

V rámci své výstavy představuje Jaromír 99 svou dosavadní komiksovou i volnou tvorbu. Kromě zvětšených, digitálně tištěných komiksových oken z děl Alois Nebel, Bomber a komiksové adaptace Kafkova Zámku se návštěvníci mohou těšit také na díla vzniklá technikou prořezávaného papíru, kterou na současné umělecké scéně snad nikdo jiný nepoužívá.

Intelektuální a vtipný podtext

Návštěvníci, kteří se těší na tajuplnou atmosféru, robustní linky a intelektuální podtext, které jsou pro komiksovou tvorbu Jaromíra 99 typické, rozhodně neodejdou zklamáni. „V takhle širokém spektru se výstava Jaromíra 99 koná v Praze vůbec poprvé a dost možná na dlouhou dobu naposledy, protože Jaromír hodně cestuje po Evropě v rámci výstavního turné s komiksovou adaptací románu Franze Kafky Zámek, která mu vyšla letos v červnu v Londýně a na začátku října se objevila i na českých pultech,“ objasňuje kurátor výstavy, Miroslav Houška.

  • Pop-up Galerie Můstek, kde je výstava instalována, se nachází přímo v historickém centru Prahy. Výstavní síň vznikla v domě č. 3 v ulici Na Můstku, speciálně a dočasně právě při příležitosti výstavy Jaromíra 99. V provozu tedy bude do pondělí 10. listopadu, vždy od 10 do 20 hodin.

publikováno: 5. 11. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, obrazy, výstava, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+