Sušicko jako klimatické lázně i zábava | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Sušicko jako klimatické lázně i zábava

28. 7. 2022

Nemáte rádi vyčerpávající dovolené plné turistů, hluku a hektiky? Máte za sebou náročný rok a potřebujete zregenerovat nejen tělo, ale i duši? Nechcete o dovolené potkávat davy lidí, vyrazit do krásné přírody a užívat si klid? Co takové Sušicko? Lokalitu rozkládající se v podhůří Šumavy, lze bez přehánění nazvat klimatickými lázněmi. Sušicko a lázně? Že jste to nikdy neslyšeli? A přesto se jedná o tradiční lázeňskou oblast s širokou nabídkou špičkového ubytování nabízejícího wellness vyžití.

Trocha lázeňské historie

Sušicko lze bezesporu nazvat klimatickými lázněmi. Protéká tu vodákům dobře známá řeka Otava, cyklistická srdce plesají nad širokou nabídkou cyklotras, pěší turisté nevědí, kam vyrazit dříve (trasy Sušické pavučiny), a sportovci všech vyznání se baví v rámci městských sportovišť. Mezi ně patří například aquapark, lezecká stěna nebo skatepark. Návštěvníci toužící po klidu oceňují Pastvinu – takzvaný jedlý park s minizoo, užitkovou zahradu na zámku Hrádek nebo vrch Anděla Strážce nad Sušicí. Tady všude se dá načerpat tolik potřebná energie. Sušice i Sušicko prostě léčí. A je tomu tak i proto, že Sušicko navazuje na bohatou lázeňskou tradici. Na svazích vrchu Svatobor leží obec Odolenov, proslulá svými, nyní bohužel již zaniklými, vodními a vzdušnými lázněmi. A Sušicko a léčitelská tradice jsou bezesporu spjaty nejen s existencí lázní Odolenov. Byl zde také například vodoléčebný ústav doktora Kohouta v Žichovicích a ze Sušicka pocházel také známý MUDr. Vojta, zakladatel léčebné Vojtovy metody. Ve svých rodných Mokrosukách má dokonce pomník. Nejvýznamnější personou zdejšího lázeňství je ovšem páter Ferda, kněz a léčitel, jehož metody jsou hojně využívány dodnes.

Přehled nejlepších ubytovacích kapacit na Sušicku

Kde se ale ubytovat a neprohloupit? Jistotou je ubytování na zámku Hrádek, disponující zámeckým wellness. Jedná se o klidné a komfortní ubytování se zámeckou a užitkovou zahradou a širokou nabídkou léčebných procedur. Ideální je i pro rodiny s dětmi, které ocení unikátní dětskou hernu s dobovými kostýmy. Celá rodina si pak pochutná v zámecké restauraci. Wellness zámku Hrádek navazuje právě na tradici zaniklých lázní v Odolenově. Prosklená bazénová hala je plná světla a je z ní krásný výhled na rybník. Nabízí jedinečné prostředí pro relaxaci v bazénu s příjemně teplou vodou, masážním chrličem a tryskami. Součástí wellness je saunový svět se čtyřmi druhy saun. Využít lze i pestrou nabídku masáží, koupelí, zábalů a celotělních rituálů. Na zámku působil spisovatel František Pravda, díky jehož kontaktům byli častými návštěvníky lázní známé osobnosti. O historii zámku, jeho rekonstrukci a současném využití vám poutavě povypráví sám současný majitel Ing. arch. Pavel Lejsek v rámci prohlídek zámku.

Ideálním výchozím bodem pro poznávání širokého okolí jsou Apartmány Bašta v centru města Sušice. Nabízí privátní wellness, vlastní pivní lázně a finskou saunu. Majitelé vám také rádi zajistí vyhlídkový let letounem Z-143 L. Pod vámi se rozprostře celá Šumava, a to už je zážitek, který stojí za to. Dokonalá dovolená pro ty, kteří mají rádi klid a soukromí.

Sportovci ocení ubytování v Outline centru Jiřičná. To poskytuje skvělé zázemí pro aktivní dovolenou v krásné šumavské přírodě. Má vlastní lanové centrum, půjčovnu raftů, lodí a kol, nabíjecí stanice pro elektrokola, hobití domek (ten zaujme hlavně děti) nebo ledový sklep. Zajezdíte si tu na koních nebo vyrazíte na procházku s průvodcem.

Nevybrali jste si? Pak se podívejte ještě na ubytování Roušarka, které je součástí celého komplexu sušických sportovišť a je vhodné především pro skupinové pobyty. Malebný je také penzion Eva s výhledem na řeku Otavu, nedaleko centra města. Z širšího okolí stojí za zmínku ubytování v Rychtě na Račánku, přímo pod hradem Kašperk v úchvatné přírodě.

Osvědčené ubytovací kapacity na Sušicku


publikováno: 28. 7. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: cestování, drogerie, wellness, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+