Testováno na dětech pro děti, jejich rodiče i učitele | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Testováno na dětech pro děti, jejich rodiče i učitele

2. 7. 2014

V sobotu 28. 6. 2014 proběhl úspěšně oficiální křest nového portálu Testovanonade­tech.com (TND) pod širým nebem na pražské náplavce. Za účasti desítek dětí byla na vodu vypuštěna metrová žlutá loď a mnoho malých barevných papírových lodiček. „Symbolicky naší vlajkovou loď vysíláme do vln Vltavy, stejně jako jsme vyslali portál TND do divokých vln internetu“, uvedla s úsměvem k akci Jana Hejnicová, jedna ze zakladatelek portálu. Připraveno bylo zátiší s vlajkovou lodí a námořnickými čepicemi na vzpomínkové fotografování pro děti a jejich rodiče.

Na náplavce to žilo

V části náplavky také na dvě hodiny vznikla improvizovaná dílna, která na několika metrech čtverečních připravila bohaté množství aktivit pro kolemjdoucí. Děti mohly pracovat u stolků, na nichž byly připraveny tematicky propojené výtvarné aktivity. Vystřihovaly, barvily a oblékaly námořníky, zdobily své loďky, připravovaly námořní mapu nebo se věnovaly rybolovu s magnety. Nejmenší děti měly možnost pracovat s ručně vyrobenými montessori pomůckami.

Vařilo se a ochutnávalo

Součástí dopoledne byla ochutnávka netradičních pokrmů, připravených foodblogerkami a členkami týmu TND Dagmar Slámovou a Gabrielou Sedlákovou, které na portálu zastupují sekci FOOD – o vaření, receptech a tipech na zdravou stravu pro děti. Všichni tak měli možnost ochutnat a „otestovat“ např. zdravé Brumíky, sušenky nebo veganskou pikantní ječmennou a rýžovou pomazánku.

Family guerilla

„Naším cílem bylo představit rozmanitý záběr činností portálu Testováno na dětech,“ prozradila spoluzakladatelka Petra Panenková. Členky týmu TND záměrně využily veřejný prostor. Aktivní přístup k dětem hodlají i nadále přibližovat veřejnosti metodou tzv. family guerilla, jejímž cílem je povzbudit kolemjdoucí ke společné hře a na omezený čas umístit přímo v ulicích, parcích a hřištích rozmanité hry a instalace.

  • Portál Testováno na dětech je neziskový a otevřený. Jeho smyslem je vytvoření široké platformy pro sdílení inspirace pro aktivity a práci s dětmi. Nabízí rodičům, prarodičům, učitelům a průvodcům dětí předškolního věku tipy, jak dítě zabavit, všestranně rozvíjet jeho schopnosti, podporovat výtvarné cítění a kreativitu a současně ho vzdělávat. Na svých webových stránkách doporučuje IQ a ART aktivity, ale i recepty na zdravá jídla nebo rady kam vyrazit na výlety, do babyfriendly restaurací, na hřiště a kulturní akce pro nejmenší. Pro uživatele jsou k dispozici ke stažení i originální šablony a možnost diskutovat a předávat své zkušenosti a inspiraci ostatním.

www.testovano­nadetech.com

www.facebook.com/…va­nonadetech


publikováno: 2. 7. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, neziskovky, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+