Tréninková TA KAVÁRNA oslavila 15 let své existence | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Tréninková TA KAVÁRNA oslavila 15 let své existence

27. 9. 2022

Patnáct let existence oslavila 15. září TA KAVÁRNA na pražském Vyšehradě. Slavnostní akce, která kromě občerstvení či živé hudby nabídla i doprovodný program pro děti, se zúčastnilo mnoho desítek lidí. Bezbariérová TA KAVÁRNA pomáhá lidem s tělesným znevýhodněním získat pracovní praxi a následně i zaměstnání u dalších zaměstnavatelů. Zároveň je podporuje v rozvoji jejich vlastní iniciativy, samostatnosti nebo sebevědomí.

TA KAVÁRNA patří neziskové pražské organizaci Borůvka

Borůvka zaměřuje od roku 1998 svou činnost na podporu dětí, mládeže a lidí s tělesným handicapem. „Mezi naše hlavní cíle patří pomáhat této skupině jednotlivými projekty při integraci do každodenního života, vytvářet jim pracovní příležitosti a seznamovat veřejnost s problematikou těchto lidí. Pomáháme lidem s tělesným postižením v průběhu celého života. V dětství dopravou do škol, dále fyzioterapií, tréninkovým pracovním programem, například v tréninkové TA KAVÁRNĚ nebo Obchůdku Borůvka a završením všeho je pomoc s hledáním pracovního místa a samotné zaměstnávání,“ říká ředitelka organizace Borůvka Praha o.p.s. Lenka Nádvorníková.

Borůvka Praha nevychovává tedy jen kavárníky či prodavače, ale i budoucí zaměstnance, kteří mohou svou praxi uplatnit na běžném trhu práce. Jejím cílem není o klienty přehnaně pečovat, ale naopak je podporovat v samostatném řešení jejich životní situace. „Náš projekt je v České republice spíše raritou, jelikož jako jeden z mála tréninkových programů se zaměřujeme na pomoc lidem primárně s fyzickým handicapem. Navíc má velkou úspěšnost. 75 % našich účastníků si po jeho skončení skutečně najde práci,“ dodává Lenka Nádvorníková.

Bývalý zaměstnanec Roman, který získal po ukončení tréninku zaměstnání, potvrzuje: „Tréninkový program mě zasvětil do správné přípravy kávy. Dokázal jsem si, že jsem schopný pracovat spolehlivě a svědomitě. Pomohl mi nastartovat mou pracovní dráhu, pomohl mi taky přístup všech z Borůvky, poznal jsem nové lidi a navázal kontakty. Naučil jsem se pracovnímu režimu. Poznal jsem, jak se správně připravuje káva a také se ji naučil pít.“

  • Bezbariérová tréninková TA KAVÁRNA je ideálním místem k posezení s přáteli, nad rozečtenou knihou či k pracovní schůzce. Otevírací doba pondělí a středa 8 do 20 hodin, úterý, čtvrtek a pátek do 18 hodin.

publikováno: 27. 9. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: kavárna, pomoc druhým

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+