Udělejte si život jednodušší, pomůžete sobě i planetě | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Udělejte si život jednodušší, pomůžete sobě i planetě

22. 4. 2022

Symbolicky na Den Země startuje 22. dubna kampaň organizace Člověk v tísni s konceptem nízkouhlíkového životního stylu jako léku na úzkost a nedostatek peněz mnoho mladých lidí po celém světě.

„Lidé si často myslí že žít ekologicky je nákladné, nebo že je to urputný a marný boj. My se v rámci kampaně snažíme na příkladech ukázat, že** tzv. nízkouhlíkový životní styl vám nejen ušetří peněženku, ale také učiní váš život jednodušší, budete zdravější a více času trávit se svými bližními**. A jako bonus – významně tím přispějete k odvrácení nejhorších dopadů změny klimatu,“ říká Jakub Zelený, poradce pro změnu klimatu z organizace Člověka v tísni.

Do kampaně se v České republice zapojí influenceři jako například foodblogerka Markéta Pavleje alias Kitchenette. Na svých instagramových stories budou zveřejňovat praktické výzvy tematizované udržitelným životním stylem, do které zapojí své fanoušky. Spolu s tím se uživatelům sociální sítě dostane celá řada užitečných doporučení, tipů a dalšího vzdělávacího obsahu na instagramovém profilu 1planet4all. V rámci kampaně proběhne i live stream a diskuse s influencery.

“Jsem velmi rád, že na této kampani můžeme pracovat. U podobných témat je správná volba komunikace opravdu důležitá – generaci Y i Z je potřeba zaujmout, na chvíli zastavit a motivovat k akci, anebo alespoň k zamyšlení. Před návrhem komunikace jsme měli k dispozici robustní výzkum o vnímání, bariérách i obavách mladé generace z dopadů klimatických změn. Výzkum je vždy základ funkční komunikace a předpoklad úspěšného výsledku kampaně,” říká ředitel online divize CZECH PROMOTION Adam Hazucha.

  • Kampaň bude probíhat kromě České republiky také v Estonsku, Španělsku a Portugalsku. S využitím sociálních sítí se tím v rámci kampaně otevírá prostor pro sdílení zkušeností, názorů či pocitů mladých lidí z propagovaných výzev i napříč zeměmi.

publikováno: 22. 4. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: akce, peníze, životní prostředí

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+