Unikátní výstavu betlémů připravilo Muzeum Karlova mostu. K vidění jsou i rarity | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Unikátní výstavu betlémů připravilo Muzeum Karlova mostu. K vidění jsou i rarity

28. 11. 2014

Symbolicky na první adventní neděli 30. listopadu otevře brány výstava Nostalgické Vánoce. Mezi unikátními betlémy je slaměné dílo uznávaného Andrzeje Wrzecionka, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Dílo polského výtvarníka je bezkonkurenčně největším exponátem výstavy. Za pozornost ovšem stojí celá sbírka, kterou ve spolupráci s Pražskými Benátkami a Spolekem českých betlemářů tradičně připravilo Muzeum Karlova mostu. V den otevření výstavy je vstup do muzea zdarma.

V nadživotní velikosti

„Už je to tradice a troufám si říct, že nic podobného není v čase svátků v Praze a okolí k vidění. Když vidíte postavy Marie, Josefa, Ježíška v nadživotní velikosti, tak to má svoji atmosféru“, říká ředitel společnosti Pražské Benátky Zdeněk Bergman.

Klasika od Mikoláše Alše a Josefa Lady

Vedle největšího taháku nezapadnou ani díla slavných českých malířů Mikoláše Alše, Josefa Lady, Josefa Weniga či Marie Fischerové-Kvěchové. Samozřejmě je zastoupena i lidová tvořivost a výstava se neomezuje pouze na expozici „klasických“ betlému s postavami a zvířátky. Variací na betlémské téma je v muzeu bezpočet, včetně historických dokumentů o oslavách nejkrásnějších svátků v roce.

Výstava je k vidění v Muzeu Karlova mostu v Praze od 30. 11. 2014 do 3. 2. 2015. Za vstupné pro dospělé zaplatíte 100 Kč, snížené vstupné pro děti, studenty a seniory stojí 50 Kč. Návštěvu si můžete zpestřit také kouzelnou projížďkou loďkou po vlnách Vltavy podél břehů zimní Prahy, zahrnující i lahodné svařené víno a perník.

www.prazskebe­natky.cz


publikováno: 28. 11. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, Vánoce, výstava, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+