Užijte si víkend v hotelu Agnes v Bohdanči na vepřových hodech a fotbale s Tondou Panenkou | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Užijte si víkend v hotelu Agnes v Bohdanči na vepřových hodech a fotbale s Tondou Panenkou

22. 1. 2013

Pokud ještě váháte, kam se vypravit příští víkend, máme pro vás vynikající tip na návštěvu Posázaví. Ubytujte se v novotou zářícím hotelu Agnes v Bohdanči u Zbraslavic a zapojte se společně se svými dětmi do výroby zabíjačkových lahůdek. Samozřejmě dostanete i výslužku. Vše vypukne už v pátek odpoledne. Ale to není všechno! V sobotu dopoledne se bude dál hodovat a odpoledne sehrají zápas družstva druholigového klubu FK Čáslav. Symbolickou penaltu 1976 kopne sám Antonín Panenka, se kterým budete moci pak besedovat a získat jeho autogram. A pokud to nestihnete 25. a 26. ledna, přijeďte jindy, zasportujte si tu a pochutnejte na zdejších vyhlášených specialitách. My jsme vše už vyzkoušeli a doporučujeme.

Chcete si zasportovat?

Do areálu Agnes v Bohdanči jsme dorazili zhruba po hodině cesty z Prahy odpoledne a hned se vypravili na jeho prohlídku. Obchodní manažerka paní Eva Godlewská nám nejprve ukázala nově vybudovaný sportovní park vedle hotelu Agnes a měla se čím chlubit. Na hřištích s umělým povrchem si mohou návštěvníci zahrát tenis, nohejbal, basket i volebal, na dalším i malou kopanou a to i za umělého osvětlení. Ale na první pohled asi nejvíc pozornost upoutá Lanové centrum se třemi samostatnými atrakcemi Big Swing, Power-Fan a lezeckou stěnou, tyčící se hned vedle hřišť. Vybudovala ho firma Project Outdoor, která staví takováto centra po celém světě, takže má promyšlené zabezpečení lezců. A když neholdujete pohybu, můžete posedět se sportovními rybáři u krásného Pilského rybníka hned vedle hotelu. Má rozlohu 3,6 hektarů a loví se na něm ve dvou režimech – pstruhovém a kaprovém. V zimním období je vyhledávaný pro tradiční lov na dírkách. A vytáhnout tu můžete opravdové trofejní velikosti kaprů, jeseterů, amurů či pstruhů, ale i další druhy ryb. Žije tu i unikátní Vyza velká, jeden z největších exemplářů v ČR o hmotnosti 50 kg a 175 cm délky. V letních měsících můžete lovit nonstop. Pokud jste propadli v posledních letech populární cyklistice, jste tu od jara také vítáni. Po okolí vede několik cyklotras pro zdatnější i méně namakané kolaře.

prodejna

prodejna

Pálenky a med

Po hrázi rybníka jsme došli k firemní palírně, kde se pálí čistě přírodní ovocné 45% destiláty z ovoce z okolních ekologicky ošetřovaných sadů. S dalšími produkty firmy Agnes – Zelná Bohdaneč si je můžete koupit hned ve vedlejší prodejně. Než jsme se rozhodli, jakou láhev si odvezeme domů, poseděli jsme tu a ochutnávali čistě přírodní pálenky v košer kvalitě i vynikající likér z višní a místního medu. A zachutnali nám i místní přírodní mošty. Vedle klasických příchutí jablka a hrušky nás zaujala třeba kombinace jablka s mátou nebo se zázvorem. A dalším lákadlem je místní med, který se získává tradičními postupy a byl oceněn certifikáty Český med a Kosher. V loňském roce se stal zdejší květový med Regionální Středočeskou potravinou.

Hodování pro gurmány

Nakonec jsme zamířili do moderního srubového hotelu Agnes propojeného s Penzionem U zchudlých šlechtičen, zasedli v místní restauraci a pochutnávali si na zdejších kulinářských specialitách.

Maso pochází především z vlastních chovů stád ovcí plemene Romney Marsh. Na pastvinách v okolí se celý rok pasou i stáda skotského plemene skotu Highland Cattle a Aberdeen Angus. Celoroční volný pohyb zvířat v přírodě má samozřejmě pozitivní vliv na jejich zdraví a kvalitu masa. Opravdovou lahůdkou jsou třeba jehněčí kuličky s kaparovou omáčkou nebo jehněčí kýta ve smetanové omáčce s jablkovými knedlíky. A kdo by odolal čerstvým pstruhům z místního chovu jemně uzeným na bukovém dřevu? Takže neváhejte a přijeďte. Čeká tu na vás 14 moderně vybavených pokojů. Nudit se nebudete a určitě si i skvěle pochutnáte.

www.agneshotel.cz

www.agnesproduk­ty.cz/kupuj


publikováno: 22. 1. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: akce, alkohol, cestování, dítě, gourmet, místní speciality, muž, nákupy, sportovci, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+