V café Sicily si můžete prohlédnout zajímavé obrazy a fotografie skupiny MamART | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

V café Sicily si můžete prohlédnout zajímavé obrazy a fotografie skupiny MamART

22. 3. 2013

MamART vzniklo v roce 2012 jako sdružení tří maminek Martiny Žigmundové, Elišky Šimanové a Štěpánky Burešové. Spojuje je zájem o výtvarnou tvorbu, které se v současné době věnují na mateřské dovolené. Mateřství je pro ně zajímavým inspiračním zdrojem, ale nikoli alfou a omegou jejich života. Pleny a Sunar jsou na denním pořádku, ale život se jim na ně nescvrknul. Martina se věnuje fotografii, Eliška maluje a noří se kamsi do nevědomí, Štěpánka se odreagovává a tvoří na plátně paralelní realitu, ve které jsou i jiné slasti než dudlík. Přijďte si díla nadaných mladých umělkyň prohlédnout do Café Sicily na Senovážném náměstí č. 2 v Praze 2. MamART je sdružení otevřené novým členům a příznivcům, takže se můžete připojit!

Symboly a pocity

Eliška se noří do nejhlubších vrstev nevědomí a vyplavené obsahy maluje bez cenzury rovnou na plátno, Štěpánka se vyjadřuje v obecně srozumitelných symbolech a ty pak pečlivě nanáší v sytých barvách na plátna nejrůznějších rozměrů. Martina se snaží pochytit stav a rozpoložení lidské mysli skrze fotografii.

Eliška upozorňuje: „Červenou nití celé výstavy je tak znázornění člověka – jeho duše. Ať již její skryté nejspodnější části, její vědomé symbolické prezentace, či toho jak se zrcadlí v každém našem pohledu a pohybu, zachyceném v okamžiku, kdy Martina zmáčkla spoušť. Skrze naše obrázky a fotografie se můžete podívat do své duše. Užijte si naši výstavu bez zábran!“

Maminky, které mají co sdělit

"Chceme působit jako tvůrčí skupina sdružující tvořící matky v nejrůznějších uměleckých oblastech. Věříme, že máme co sdílet a co si sdělit. Rády bychom se ochomítaly nejen na dětských teritoriích, ale časem působily i na veřejné mínění např. v oblasti zaměstnávání matek během rodičovské dovolené a pohledu na mateřství jako něco tvořivého a seberozvíjejícího, svěřuje se Eliška a dodává: "MamART je sdružení otevřené novým členům a příznivcům. Těšíme se, až nás bude víc a rády bychom organizovaly různé akce. Vítáme všechny matky s tvůrčím duchem!

www.zetmartina.cz

www.fler.cz/eliska-simanova

www.fler.cz/es­tefunny


publikováno: 22. 3. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: akce, kavárna, mateřská, miminko, seznámení, těhotenství, výstava, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+