V sobotu se stane z Palachova náměstí v Praze OPEN SQUARE | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

V sobotu se stane z Palachova náměstí v Praze OPEN SQUARE

17. 10. 2014

Palachovu náměstí dominují tři instituce: sídlo České filharmonie – Rudolfinum, Uměleckoprůmyslové museum v Praze a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. Společně se nyní rozhodly otevřít mezi sebou dveře a ukázat veřejnosti, co se děje za jejich zdmi. V sobotu 18. října tak odstartuje první ročník jednodenního festivalu Open Square. Jeho cílem je propojit veřejný prostor s vnitřním prostorem na něm stojících budov a vrátit náměstí jeho původní funkci: potkávání, odpočinek a pořádání kulturních a společenských akcí.

Koncert, přednáška i muzeum

Těšit se můžete na velmi netradiční formu prezentaci institucí. Rudolfinum například nabídne koncert České filharmonie, který bude nekonvenčně pokračovat afterparty za účasti rappera Vladimira 518. Na filozofické fakultě bude možné navštívit přednáškový cyklus o Tolkienovi a Uměleckoprůmyslové museum v Praze umožní všem návštěvníkům vstup zdarma, jehož bonusem bude unikátní šance dotknout se vybraných exponátů.

Procházky po okolí Palachova náměstí s odborníky

Akci spolupořádá Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, jehož cílem je seznámit příchozí i se samotným prostorem náměstí. Pro zájemce připravil procházky po okolí Palachova náměstí s odborníky. Namátkou lze z programu vybrat dopolední procházku „Architektura jako zrcadlo zrození Metropole“, kterou povede historik architektury a jednatel Klubu Za starou Prahu Richard Biegel.

Zástupci všech zúčastněných institucí pohovoří u o budoucnosti náměstí na schodech Rudolfina v panelové diskusi „Co s ním?“, kterou zahájí teoretik architektury Adam Gebrian ve čtyři hodiny odpoledne.

www.opensquare.cz

www.facebook.com/o­pensquarepraha


publikováno: 17. 10. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, města, město, mládež, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+