Vydejte se s dětmi na trek s lamami napříč Alpami | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Vydejte se s dětmi na trek s lamami napříč Alpami

9. 5. 2016

Chcete-li zažít s dětmi něco skutečně exotického, vydejte se do rakouského Zell am See-Kaprun na Lama trekking! Ano, čtete dobře – na objevné výpravě po krásném kraji plném rozkvetlých luk pod vrcholky Alp vám budou společníky právě tito zábavní tvorové!

Lamy vás povedou i ponesou

K největším rodinným zážitkům patří v Zell am See-Kaprun bezpochyby objevné výpravy s lamami. Tato ochočená zvířata z And se nechají vést i dětmi, a ty bez odmlouvání absolvují i delší výlety krásnou vysokohorskou přírodou. Od května do října se tak aktivní turisté, rodiny a milovníci přírody mohou vydat objevovat ledovce, hory a jezera ve společnosti těchto pozorných a v kramflecích si jistých zvířat. Lamy jsou společenské, mají klidnou povahu a dar zklidnit všechny, kdo je následují.

Nekonečná nabídka tras

Tras je tady však nekonečně – region Zell am See-Kaprun nabízí 400 kilometrů turistických tras v každé výšce – od té vedoucí na vrchol hory Kitzsteinhorn, výlety k vysokohorským nádržím, panoramatické procházky na hoře Schmittenhöhe nebo příjemné cestičky kolem jezera Zell.

„Výlety s lamami jsou dnes populární po celém Rakousku, my jsme však byli první, kdo s nimi začal. Naší specialitou jsou v posledních letech právě vícedenní výlety pro dospělé v horském regionu Pinzgau, kdy nocujeme v romantických horských chatách. Zvířata nám nesou zavazadla a určují tempo a rytmus výpravy. Trasu a stupeň obtížnosti vždy přizpůsobujeme úrovni skupiny,“ říká organizátorka Lama trekkingů v Zell am See-Kaprun Burgi Englacher s tím, že pro rodiny se organizují každé úterý a středu stálé čtyřhodinové výlety od Kaprunu k jezeru Zell a další – dvouhodinová úvodní cesta do Sigmund-Thun Gorge, která je vhodná i pro rodiny s velmi malými dětmi.

Hledání pokladu i léčivých bylinek

Pro rodiny je ostatně toto místo zcela ideální. Ti zvídavější se mohou vydat na túru s průvodci, kteří je naučí poznávat bylinky, a řeknou jim i spoustu zajímavého o léčivých účincích rostlin. Na GPS túru na horu Schmittenhöhe zase můžete vyrazit za hledáním skrytého pokladu vybaveni navigačním systémem… Obrovským zážitkem je ovšem už jen pohled na okolní slavné hory Grossglockner, Kitzsteinhorn nebo Großvenediger. A ještě působivější je pohled na panorama z nejvýše položené vyhlídkové plošiny v Salcbursku, která se nachází na 3203 metrů vysoké hoře Kitzsteinhorn.

Tip, jak ušetřit: Od 15. května do 15. října obdrží hosté z více než 200 partnerských ubytovacích zařízení kartu Zell am See-Kaprun Karte. Ta jim umožní zdarma se zúčastnit všech atrakcí včetně výjezdů lanovkami na Kitzteinhorn i na Schmittenhöhe a plaveb parníkem po Zellerském jezeře. Držitelé karty budou mít zároveň na plážích volný vstup na nejrůznější aktivity.

Zell am See

Ledovec, hory, jezera – rakouská celoroční destinace Zell am See-Kaprun v sobě spojuje celou rozmanitost Alp. Tento jedinečný přírodní ráj se nachází v bezprostřední blízkosti národního parku Hohe Tauern a na své si tady přijdou sportovci, aktivní rekreanti, rodiny i lidé, kteří hledají relaxaci, a to jak v zimě, tak i v létě. Zell am See je rakouské městečko (10 000 obyvatel) ležící v nadmořské výšce 757 metrů na břehu stejnojmenného jezera, jež je ideálním místem pro surfaře, jachtaře i rybáře. Horskou vesničku Kaprun najdete na severním úpatí masívu Vysoké Taury, jehož součástí je i lyžařský areál na ledovci Kitzsteinhorn. Více na www.zellamsee-kaprun.com

Zdroj informací a foto: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH


publikováno: 9. 5. 2016, v rubrice Rodina
Štítky: cestování, cizina, dítě, hory

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+