Vyfoťte si své papuče a zveřejněte obrázek na sociálních sítích | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Vyfoťte si své papuče a zveřejněte obrázek na sociálních sítích

11. 10. 2023

„Vezměte si ve středu 11. října své oblíbené papuče. Vyfoťte si je a zveřejněte obrázek na sociálních sítích,“ vyzývá k podpoře hospiců Hana Haráková, zakladatelka Nadačního fondu Umění doprovázet, který již sedmnáct let patří mezi významné podporovatele českých hospiců. „Svou účastí tak můžete pomoci šířit povědomí o mobilní hospicové péči a ukážete, že podporujete její smysl. Dejte vědět lidem kolem sebe, že mobilní hospice pomáhají důstojně žít našim nejbližším doma až do konce.“

Věděli jste, že druhá říjnová sobota se tradičně slaví jako Světový den hospiců a paliativní péče? Letos tento den připadá na 14. října a Česká republika bude jednou z mnoha zemí, jež se opakovaně zapojí do oslav tohoto dne.

Světový den hospiců a paliativní péče každoročně spojuje hospice a zařízení paliativní péče po celém světě. V tento den se v mnoha zemích světa uskuteční stovky nejrůznějších akcí a koncertů, jejichž hlavním cílem je nejen zvýšení povědomí o hospicích a paliativní péči, ale i získání finančních prostředků pro jejich činnost.

Kampaň Dožít doma

K celosvětové oslavě se připojí i řada českých hospiců, a to zejména v rámci osvětové kampaně Dožít doma, která vyvrcholí Papučovým dnem ve středu 11. října 2023. Cílem je především zviditelnění tématu mobilní specializované paliativní péče. Do akce se zapojí 43 mobilních hospiců a řada firem, nadací i jednotlivců.

Nadační fond umění doprovázet byl založen v červenci roku 2006 a v průběhu svého trvání poskytl českým hospicům téměř 6 milionů korun. Kromě finanční a materiální pomoci stávajících a nově vznikajících hospiců provozuje fond na telefonním čísle 604 414 346 též poradenskou linku pro těžce nemocné, jejich rodiny a blízké, která působí pro celou republiku a poskytuje snadno dostupnými metodami kvalitní informace důležité pro řešení situace, v níž se těžce nemocní nebo jejich blízcí ocitli.

V roce 2018 otevřel nadační fond pro pečující rodiny na Rakovnicku také půjčovnu kompenzačních pomůcek. Od roku 2009 je fond členem Asociace nadačních fondů Fóra dárců a od roku 2012 držitelem „Známky kvality“ udělenou Fórem dárců.

Více o fondu na www.umenidoprovazet.cz

Další informace na www.dozitdoma.cz


publikováno: 11. 10. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: pacient, úmrtí

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+