Vypravte se do Levandulového údolí i na pivo | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Vypravte se do Levandulového údolí i na pivo

17. 3. 2022

Vypravte se do čisté přírody Levandulového údolí obklopeného brdskými lesy, Národním geoparkem Barrandien. V sousedství se nachází i mnoho krásných hradů a zámků. Procházkou po jarní stezce mezi BIO levandulovými poli se zároveň dozvíte spoustu informací o jarních tradicích, zvycích a svátcích. Ale to není vše. Ochutnat tu můžete i poctivou řemeslnou levandulovou dvanáctku, která vznikla ve spolupráci s mistry sládky z vyhlášeného Pivovaru Matuška.

Rodinný výlet

Dlouho a pečlivě vše ladili, ale povedlo se! Můžete tak ochutnat poctivou řemeslnou levandulovou dvanáctku, která vznikla ve spolupráci s mistry sládky z vyhlášeného Pivovaru Matuška. Pivo je hořké tak akorát a skvěle jej doplňuje decentně nasládlá chuť BIO Levandule Chodouňské. Své příznivce si jistě najde mezi muži i ženami.

Kromě jiného můžete ochutnat i některou z dobrot nejen s BIO Levandulí Chodouňskou, ale také ze surovin pocházejících z volných chovů, farem, našich i okolních zahrad a sadů. V nové prostorné a dřevem vonící eko hale jsou připraveny tvůrčí dílny pro celou rodinu. Teplo zajistí praskající polínka v kamnech a pohled na BIO levandulová pole bude jistě vítaným únikem ze současného smutného světa, který nás momentálně obklopuje.

Více info na www.levanduloveudoli.cz.

Další akce v březnu (vždy od 10:00 do 17:00 hodin)

19. 3. 2022 Byliny a věda na talíři i v životě

26. a 27. 3. 2022 Jarní probuzení a očista těla v Levandulovém ú­dolí

Levandulové údolí a BIO Levandule Chodouňská

Za unikátním Levandulovým údolím, tříhektarovým polem s 50 000 BIO levandulemi, stojí Helena Neumannová a Milena Krčálová, které zde levanduli začaly pěstovat v roce 2014. V manufaktuře v Levandulovém údolí se z levandule v BIO kvalitě vyrábí čaje, oleje, koření, sušenky, raw tyčinky a spoustu dalších zdraví i tělu prospěšných produktů. Pořádají se zde také nejrůznější ozdravné procedury nebo workshopy.

Levandulové údolí se nachází ve středočeské Chodouni, v samém srdci Národního geoparku Barrandien na bývalých vápencových mořích. Nedaleko naleznete hrady Točník, Žebrák, Křivoklát, Nižbor s keltským oppidem nebo zámek v Hořovicích. Brdské lesy se tak mísí s opojnou vůní Levandulového údolí a nabízí novodobým poutníkům klid, mír, pohodu, odpočinek a hlavně zdraví z čisté přírody.

BIO Levandule Chodouňská je přírodní antidepresivum i sladidlo, obsahuje vysokou dávku antioxidantů, antibiotik a antiseptik z čisté přírody. Napomáhá k posílení imunity nebo zlepšení přirozeného fungování nervového i trávicího systému. Využívá se při bolestech a problémech žaludku, při migrénách, úzkosti, nespavosti apod. Díky tomu, že byliny rostou na bývalých vápencových mořích, je BIO Levandule Chodouňská obohacena také o minerály. Podle prvních výsledků klinické studie se navíc ukazuje, že stresové prostředí se zimními mrazy a silným větrem, který vane v Levandulovém údolí po celý rok, napomáhá BIO Levanduli Chodouňské produkovat vysoce účinné biodynamické látky.


publikováno: 17. 3. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: akce, cestování, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+