Vyrobte si s dítětem chodícího pštrosa | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Vyrobte si s dítětem chodícího pštrosa

21. 8. 2014

Nový školní rok klepe na dveře a s ním konec prázdnin. Čím ale malé nezbedy zabavit po zbytek volna? Máme pro vás jeden hezký nápad. Pojďte si vyrobit vlastního chodícího pštrosa. Skládání a lepení bude jistě děti bavit a s hotovou hračkou se pak mohou pochlubit kamarádům.

Jak udělat papírového chodícího pštrosa?

Na první pohled se vám možná bude zdát návod komplikovaný, ale je to jednoduché, nemusíte mít obavy, během pár minut se do toho dostanete, a když dětem ukážete, jak lepit a skládat např. krk, nožky a křídla už zvládnou samy.

Co potřebujete:

  • barevné papíry – nejlépe velké tj. formát A2 nebo alespoň A3, když budete chtít pštrosa v netradičním kabátku, klidně mohou být pruhované, puntíkované nebo kostičkované, fantazii se meze nekladou
  • velkou jehlu a nit, malé korálky na očka, nůžky
  • pravítko a kružítko
  • tužku, fixy
  • dřevěné špejle
  • lepicí tyčinku Pritt

Pusťte se do toho

Pštrosa vyrobíte z naskládaných harmoniček. Tohle je ideální práce pro vašeho malého šikulu. Nejprve je potřeba si je připravit. Nastříhejte stejně dlouhé a stejně široké proužky barevného papíru. Dva si vezměte a konce proužků položte přes sebe v pravých úhlech a slepte je k sobě.

Proužky ohýbejte přes sebe, vytvoříte tím harmoniku. Vždy spodní proužek ohněte přes horní. Takto vám vznikne malá harmonika. Až dojdete na konec, slepte k sobě oba konce a ustřihněte kousky, které by trčely.

Na pštrosa potřebujete více takových harmoniček:

• Krk: 2 proužky papíru o délce 70 cm a šířce 3 cm (když by nebyly tak dlouhé, klidně je slepte)

• 2 nohy: 4 proužky papíru o délce 50 cm a šířce 2 cm

• 4 křídla: 8 proužků papíru o délce 30 cm a šířce 2,5 cm

• 3 ocasní pera: 6 proužků papíru o délce 40 cm a šířce 1 cm

Tělíčko pštrosa je vyrobené z barevného papíru o velikosti 45×10cm, srolujte jej do trubičky o přibližném průměru 7cm. Na oba konce udělejte tři výřezy, zasuňte do sebe a slepte Pritt tyčinkou. Výřezy slouží k tomu, aby tělíčko mělo tvar těla.

Hlavičku pštrosa složíte z půlkruhu, průměr je okolo 14 cm, vystřihněte polovinu kruhu a slepte k sobě tak, aby vytvořila kužel. Konce dobře slepte.

Teď již zbývá jen zkompletovat a je hotovo

Jednotlivé části přilepte k sobě. Nakreslete očka nebo místo nich našijte korálky a vybarvěte zobáček. Aby pštros hezky chodil, vezměte dvě špejle, tělíčko, hlavičku a nožičky přivažte za nitky ke koncům špejlí. Nitky provlékněte pomocí jehly a můžete s pštrosem vyrazit na výlet po pokoji. Aby pštros hezky chodil, poradíme vám ještě jednu fintu, nalepte mu na nožky zespodu něco těžšího, třeba plíšek, pak si bude vykračovat jako živý.

Nemusíte zůstávat jen u jednoho pštrosa, udělejte si jich celé hejno a děti s nimi mohou uspořádat pštrosí závody, nebo vybudovat pštrosí farmu.

Tip pro vás Pro lepení pštrosa se hodí lepidlo, které se nebude roztékat pod rukama a nebudou při práci s ním zapatlaní až za ušima. Musí být nezávadné, i když si malé děti vyzkouší, jak chutná. Lepidlo Pritt hezky drží a pracovní plocha zůstává čistší. Dá se i snadno vyprat i při nízkých teplotách. A když náhodou zbude, stačí pečlivě uzavřít a můžete s ním lepit zase klidně za několik dní či měsíců. Pritt tyčinka se hodí i pro děti do školy na výtvarnou výchovu.

www.pritt.cz


publikováno: 21. 8. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, hraní, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+