Výročí Sametové revoluce na HBO | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Výročí Sametové revoluce na HBO

15. 11. 2019

Od událostí, které zásadně změnily naši zemi, uplynulo již 30 let. Proto není náhodou, že uvedeme náš nový seriál Bez vědomí právě 17. listopadu. Bez vědomí je šestidílné špionážní drama z produkce českého HBO a odehrává se v roce 1989. Hlavní hrdinka Marie se vrací se svým manželem Viktorem zpět do Čech, po 12 letech v londýnském exilu. Věří, že se vrací do země, kde tvrdý socialismus postupně ztrácí svoji moc a nadvládu. Jenže místo toho Viktor záhadně zmizí a Marie najednou stojí před největší výzvou svého života.

Kdy můžete seriál vidět?

Všech 6 epizod Bez vědomí najdete 17. 11. na HBO GO a HBO OD. HBO uvede v den premiéry dvě epizody a následně uvidíte každou neděli nový díl. Těšte se na velký seriálový zážitek, který vás nenechá vydechnout a donutí přemýšlet nejenom nad příběhem samotným, ale hlavně nad současností.

Zájmy tajných služeb

Bez vědomí je šestidílná špionážní minisérie odehrávající se v totalitním Československu v předvečer revolučních událostí roku 1989. Sovětské impérium ve východní Evropě znatelně slábne. Demokratizační změny v Maďarsku a Polsku už odstartovaly, a i v NDR to začíná vřít. Manželé Marie a Viktor věří, že něco se brzy musí konečně stát I v Praze. Proto se po dvanácti letech rozhodnou vrátit z londýnského exilu domů. Záhy se bohužel ukazuje, že Československo je jich domovem už dávno není. Viktor za dramatických okolností zmizí a Marie ho musí za každou cenu najít. V cestě jí však stojí zájmy tajných služeb několika států. Marie se s nimi bude muset utkat, aby zjistila pravdu. A ne nadarmo se říká, že pravda bolí. Tím spíš, když revoluce už je za dveřmi.

Bez vědomí je scenáristickým debutem Ondřeje Gabriela, druhým televizním počinem režiséra Ivana Zachariáše (Pustina) a šestou seriálovou prací kreativní producentky Terezy Polachové (Hořící keř, Terapie, Až po uši, Mamon, Pustina).

V hlavní roli účinkuje Tatiana Pauhofová. Její postava Marie Skálová je obyčejná žena, zprvu možná lehce naivní houslistka, tak trochu rozmazlená dcera významného disidenta, kterou okolnosti donutí opožděně dospět. Viktor (Martin Myšička) je i po dvanácti letech manželství pořád láskou jejího života a Marie si neumí představit, že by o něj přišla. Když se to nečekaně stane, probudí to v ní rozhodnost, o níž dosud netušila, že ji v sobě vůbec má. Spojencem je Marii její starší sestra Hanka (Lenka Vlasáková) a také pracovník britské ambasády a Viktorův přítel, Čechoangličan Gerald Lloyd (David Nykl). Je tu však také záhadná Susanne Clayton (Hattie Morahan) a samozřejmě komunistická Státní bezpečnost. Tu zastupují stárnoucí, životem těžce zkoušený plukovník Vlach (Jan Vlasák) a jeho podřízený a přítel, bývalý kriminalista Berg (Martin Hofmann). A v neposlední řadě chytrá sekretářka Miluška (Kristýna Podzimková).

A možná i někdo další. Někdo, o kom se nemluví…


publikováno: 15. 11. 2019, v rubrice Rodina
Štítky: film, TV

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+