Výstava Czech Nature Photo v botanické zahradě v Troji | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Výstava Czech Nature Photo v botanické zahradě v Troji

26. 7. 2023

Soutěž a výstava Czech Nature Photo od roku 2017 každoročně shromažďuje nejlepší snímky přírody celého světa pořízené českými a slovenskými fotografy. Botanická zahrada Praha ve spolupráci s organizací Czech Photo představuje ty nejlepší fotografie z kategorie Rostliny a houby z minulých ročníků této prestižní soutěže. Výstava Czech Nature Photo je k vidění od 21. července do 1. října v novém výstavním sále, který se nachází v srdci zahrady, v blízkosti expozice Ornamentální zahrada. I nadále mohou návštěvníci shlédnout také panelovou výstavu Královny medu zblízka a obdivovat barevné letničkové záhony nebo levandulové políčko.

„Spolupráce s Czech Photo si velmi vážíme a návštěvníky můžeme nalákat na nejlepší a skutečně unikátní fotografie, které zachycují svět rostlin a hub. Tato výstava může být motivací i pro další fotografy, krásné snímky přírody lze pořídit přímo u nás. Motto soutěže Czech Nature Photo je ‚Lidé chrání, co znají‘ a naše botanická zahrada se s ním ztotožňuje. Při prohlídce výstavy i procházce expozicemi botanické zahrady se návštěvníci mohou přesvědčit, že ochrana přírody má smysl,“ uvádí Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Soutěž Czech Nature Photo

Fotografie zaslané do soutěže a následná přehlídka sestavená z oceněných a vybraných snímků ukazují unikátní krásu zvířat, rostlin a krajiny. Přihlášené práce hodnotí porota sestavená z renomovaných fotografů i osobností vědeckého světa. Soutěží se v jedenácti kategoriích: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby, Krajina, Zvířata v lidské péči, Série, Cena za nejlepší fotografii české přírody, Příroda v Praze a Zvířata ve svém prostředí. Hlavním cílem soutěže je vzdělávat veřejnost a motivovat ji k ochraně přírody, která nenávratně mizí. Fotografie nám pomáhají pochopit, že máme zodpovědnost za přírodní bohatství ve svém okolí a že každý může přispět ke zlepšení stavu přírody a krajiny. Vybrané fotografie letošního ročníku soutěže Czech Nature Photo si zájemci mohou prohlédnout v galerii Czech Photo Centre v Nových Butovicích.

Léto a Královny medu zblízka

Prázdniny u babičky připomenou pestré letničkové záhony, kde upoutá novinka letošního roku – trpasličí červenokvětá slunečnice. Bylinkové záhony v expozici užitkových rostlin mírného pásma v letošní sezóně, jež je věnována asijské flóře, doplňují byliny využívané v ájurvédské medicíně. Kromě Asie návštěvníci „zavítají“ i do Ameriky. Během prázdnin se opět v plné kráse zaskví expozice užitkových rostlin Nového světa v Horní zahradě. V těsné blízkosti pak kvete americká prérie a rozkvetlé jsou rovněž suchomilné juky v expozici Severoamerické polopouště. Do tropů se zájemci mohou vypravit ve skleníku Fata Morgana. Ve stínu deštného lesa se v parných dnech dočkají i lehkého ochlazení a osvěžení. V expozici Zahrada mEDU stále probíhá panelová výstava Královny medu zblízka, jež představuje návštěvníkům včelu medonosnou tak, jak ji neznají. Výstavu doplňuje řada interaktivních prvků.

www.botanicka.cz

foto: Andrea Dušková


publikováno: 26. 7. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: akce, cestování, zahrada

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+