Výstavu Jaroslava Róny můžete vidět v ostravském Důmě umění | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Výstavu Jaroslava Róny můžete vidět v ostravském Důmě umění

13. 1. 2011

Až do 6. března máte možnost navštívit rozsáhlou výstavu respektovaného malíře, sochaře a pedagoga pražské AVU Jaroslava Róny, spoluzakladatele skupiny Tvrdohlaví. Reprezentativní prostory Domu umění zaplnil dvaceti obrazy a jedenácti plastikami, část z nich je vystavena vůbec poprvé. Nabízí se vám tak jedinečná příležitost vidět na jednom místě výběr Rónovy aktuální tvorby, včetně děl ze soukromých sbírek

Podobná atmosféra, různé myšlenkové náměty

„V Ostravě představuji mou práci z posledních sedmi let, jedinou výjimkou je obraz Náklaďák s bombama z roku 1998, který považuji za natolik zásadní, že jsem jej nechtěl opominout. Žádný jiný jednotící tematický prvek výstava nemá. Všechny moje obrazy totiž mají podobnou atmosféru, jen zpracovávám různé myšlenkové náměty, takže sjednocujícím prvkem je už samotný fakt, že jsem je dělal já…,“ říká Jaroslav Róna.

Reprezentativní monografie

Souběžně s výstavou Jaroslav Róna představil svou první reprezentativní monografii – Róna. Rozměry, rozsahem a především obsahovým záběrem a kvalitou zpracování mimořádnou publikaci vydalo nakladatelství Gallery s přispěním Galerie výtvarného umění v Ostravě. Návštěvníci výstavy v Domě umění si ji mohou zakoupit za exkluzivní cenu 800 Kč (doporučená prodejní cena je 1 315 Kč).

www.jaroslav-rona.cz


publikováno: 13. 1. 2011, v rubrice Rodina
Štítky: akce, obrazy, výstava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+