Zajímavé přednášky v botanické zahradě v Praze | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Zajímavé přednášky v botanické zahradě v Praze

1. 2. 2024

V Botanické zahradě hl. m. Prahy začíná ve čtvrtek 1. února oblíbený cyklus přednášek pro veřejnost. Sérii zajímavých vyprávění startuje horolezec Radek Jaroš, který popíše svoji cestu ke Koruně Himálaje. Letošní přednášky budou zaměřené na cestování do tropických a vůbec exotických oblastí. Své zkušenosti popíší odborníci botanické zahrady, kteří v loňském roce cestovali do Chile, Singapuru, na Madagaskar, ale i do Thajska. Připojí se dobrodruh Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách s líčením svého cestování po Jižní Africe.

Z Himálaje až na Madagaskar

Termíny a témata přednášek jsou zveřejněny na webových stránkách botanické zahrady. Konají se v novém výstavním sále v srdci zahrady nebo ve Vinotéce sv. Kláry. Přednášky je možné se zúčastnit osobně a spojit ji s prohlídkou botanické zahrady nebo ji lze sledovat živě on-line. Celý cyklus zahájí ve čtvrtek 1. února horolezec Radek Jaroš, který během své kariéry vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek a jako jediný Čech je držitelem Koruny Himálaje a držitel Koruny planety. A právě za Korunou Himálaje nás pozve během své přednášky.

„Čtrnáct nejvyšších hor naší planety, čtrnáct velikánů, přesahujících svojí výškou hranici osmi tisíc metrů. Stanout na všech jejich hlavních vrcholech! Výzva, která budila, budí a bude budit respekt v každém horolezci, který upíše svoji duši těm nejvyšším horám. Nebylo to jednoduché, ale podařilo se mi stanout na vrcholech velikánů z pohoří Himálaje nebo Karákóram, a to bez kyslíkové bomby. Jaké to je? To se dozvíte během mé přednášky v botanické zahradě,“ říká Radek Jaroš ke svému vyprávění, které shrnuje 20 let jeho kariéry.

Témata dalších přednášek zavedou návštěvníky do teplejších krajin, do Thajska, Jižní Afriky, Chile, Singapuru nebo na Madagaskar, a také do skleníku Fata Morgana.

Přednášky se konají vždy ve čtvrtek od 17.30 hodin až do 21. března. Vstupné na přednášku je za cenu standardního vstupného – 180 Kč za dospělého a 120 Kč za dítě. Vstupenky lze koupit i on-line. Živé přenosy budou živě streamovány na kanálu YouTube botanické zahrady.

www.botanicka.cz


publikováno: 1. 2. 2024, v rubrice Rodina
Štítky: akce, cestování, dítě

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+