Sport a wellness | Trendy zdraví

Hlavní strana » Sport a wellness

Aktuálně

Problémy se svaly pánevního dna i se zády mají mnoho společného. Jak správně cvičit?

26. 2. 2024

Podpírají orgány, napomáhají stabilizovat pánev a bedra, zabraňují úniku moči, stolice i plynů, hrají roli při orgasmu, pumpují krev zpátky k srdci. Za tohle všechno zodpovídají svaly pánevního dna. Proto je pro nás velmi důležité, aby správně fungovaly, aby byly v harmonii. Osobní trenér a zakladatel tzv. ideomotorické terapie Václav Rázl vysvětluje, jak toho docílit.


Další články

Chcete pravidelně trénovat? Začněte zvolna a nepodceňujte regeneraci

14. 2. 2024

Pravidelný sportovní trénink není jen o zlepšení kondice, ale přináší také radost, odbourává stres a celkově zvyšuje kvalitu života. Mnoho lidí však dlouho váhá, než se do cvičení pustí, nebo se nevyvaruje začátečnických chyb. Přílišné obavy však nejsou na místě. S pozitivním přístupem a díky několika základním tipům zvládne s pravidelným tréninkem začít opravdu každý. Důležité je nastavit si reálné cíle, vytvořit si plán tréninku a nezapomínat na to, že cvičení prověří kromě těla i vaši psychiku.


Saunoví mistři ukážou své umění s ručníkem

26. 1. 2024

Saunový ceremoniál – to je magické vystoupení, které spojuje relaxaci s uměním a velkolepou podívanou. Každý sauna mistr si svá představení důkladně připravuje, aby zaujal diváky a na chvíli je přenesl do jiné reality pomocí hudby, vonných esencí, světla a dalších vjemů. Nejdůležitějším prvkem saunového ceremoniálu je rozproudění horkého vzduchu za pomocí ručníku.


Pravidelnou chůzí k dlouhověkosti

22. 1. 2024

Chůze, zdánlivě jednoduchá a běžná činnost, má řadu benefitů pro naše tělo. Nejenže může podporovat hubnutí, ale může mít na lidské tělo a mysl pozitivní vliv i v mnoha dalších ohledech. Jaké konkrétní výhody se spojují s pravidelnou chůzí a jak se co nejlépe postarat o chodidla, aby každý krok mohl být radostný?


Hubněte efektivně

19. 1. 2024

Každý den prosezený u televize nebo počítače stojí člověka až tři procenta svalové hmoty. Jak skončit s pasivitou, zařadit pohyb do každodenního života a vydržet? „Nelámejte hned rekordy, ale aspoň dvakrát denně se zadýchejte,“ radí fyzioterapeutka.


Chcete začít cvičit? Co dělat, když bolí svaly?

12. 1. 2024

S příchodem nového roku mnozí z nás zamíří do posiloven s odhodláním získat zdravější a štíhlejší tělo. Většina lidí však přistupuje ke cvičení s touhou dosáhnout rychlých viditelných výsledků, což často nekončí dobře, protože potom může dojít k nepříjemným bolestem svalů. Proč s cvičením začít raději z pozvolna a jak lze předcházet případným zdravotním potížím?


Novoroční fitness výzva Fitshaker startuje

8. 1. 2024

Online platforma pro domácí cvičení Fitshaker nabízí oblíbené novoroční cvičení pro ženy. 50denní výzva pro rok 2024, jejímž cílem je získat kladný vztah k pohybu a zdravému životnímu stylu, začíná v pondělí 8. ledna 2024. A opět jí budou provázet nejen špičkoví trenéři z Česka i Slovenska, ale i další uznávaní odborníci. Mezi nimi např. známý neuropsycholog Robert Krause.


Když mráz pomáhá řešit řadu fyzických i psychických obtíží

27. 12. 2023

Zlepšila se mi imunita. Cítím, jak jsou mé svaly i klouby odpočaté. Rychleji se mi zahojily natažené svaly i podvrtnutý kotník. Už mě tolik netrápí migréna. Mám hezčí, mladší pleť. Dobil jsem si baterky. Mám dobrou náladu. Možná jsem i zhubnul… Vyzpovídali jsme pravidelné návštěvníky kryokomory. Nemohli si ji vynachválit. Terapie mrazem zažívá boom. Už jste ji vyzkoušeli? Co třeba vyrazit do kryokomory do pražského fitcentra Gymstory v OC Šestka? Máte obavy z pobytu ve více jak –100 stupních? Uvidíte, že to není tak hrozné. Vaše tělo i mysl vám za vaši odvahu poděkují.


Hypermobilita ohrožuje téměř třetinu lidí

26. 12. 2023

Závratná ohebnost budí obdiv, z pohledu zdraví ale není o co stát. Hypermobilita přináší vyšší riziko zranění a volnější klouby i vazy negativně ovlivňují další tělesné systémy. Jak potíže spojené s hypermobilitou rozeznat a na co si dát pozor, aby se dál neprohlubovaly?


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+