Sport a wellness | Trendy zdraví

Hlavní strana » Sport a wellness

Aktuálně

Na diabetes pomáhá pohyb

14. 11. 2023

Nejčastější formou cukrovky – diabetem 2. typu – trpí v Česku přes 800 tisíc lidí. Onemocnění většinou provázejí další zdravotní komplikace, ty ale lze zvrátit vhodným pohybem. Zásadní je pravidelnost a přiměřená zátěž. Závažnost cukrovky připomíná Světový den diabetu 14. listopadu.


Další články

Cvičení, které vám uleví od bolesti beder

31. 3. 2023

Bolí vás ve spodní části zad? Zuzana Rybářová, pohybová specialistka ze Studia Maiselovka, pro vás připravila jednoduché, velice jemné, a přitom efektivní cvičení.


Pozor na sedavé zaměstnání

29. 3. 2023

Mnoho lidí svůj pracovní den doslova „prosedí“. Sedavé zaměstnání ale s sebou přináší mnoho zdravotních rizik. Od bolestí pohybového aparátu až po problémy s vysokým krevním tlakem, obezitou či cévním onemocněním Je proto důležité se umět i při sedavém zaměstnání správně „hýbat“.


Zkrácené svaly stojí za mnoha problémy v těle

27. 3. 2023

Nedosáhnete v předklonu rukama na zem? Na vině jsou zkrácené svaly na zadní straně stehen – tzv. hamstringy. Problému si většina sedící populace všimne až ve chvíli, kdy se zřetězí do bolesti zad a hlavy.


Přijďte na oblíbený SaunaFest 2023

23. 3. 2023

Saunový svět Aquapalace Praha hostí od čtvrtka 23. března do neděle 26. března v pořadí už 11. ročník oblíbeného evropského festivalu zážitkového saunování.Opět nabídne to nejlepší pro všechny fanoušky pravidelného prohřívání. Hlavním bodem programu SaunaFestu 2023 je tradičně Mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech, kde se letos představí rekordní počet domácích mistrů v kategorii jednotlivců a týmů. Program doplní špičkoví saunéři z celého světa. Chybět nebude saunové divadlo i oblíbené metličkování.


Vyzkoušejte Fitshaker, oblíbené online cvičení

3. 3. 2023

Online fitness platforma Fitshaker patří k nejoblíbenějším domácím cvičením u nás i na Slovensku. Doposud jí vyzkoušelo více než 70 tisíc spokojených uživatelů, kterým nabízí přes tisícovku cvičebních programů a živých přenosů zdarma pod vedením top trenérů. Mezi nimi jsou například Zuzana Klingrová, Hanka Kynychová, Lenka Velínská, Zuzka Light, Jan Caha nebo Jan Kempa. Cvičení s Fitshaker je určeno jak začátečníkům, tak i pokročilým, všech věkových kategorií. Nabízí různé typy cvičení od jógy přes pilates nebo aerobic až po velmi oblíbené krátké cvičební programy zaměřené na posilování nebo spalování. Uživatelé si navíc mohou nechat sestavit tréninkový plán uzpůsobený na míru.


Trendy fitness a pohybových aktivit pro rok 2023

1. 2. 2023

Ne každý je fanouškem klasického cvičení ve fitku či běhání. Vyzkoušejte něco nového. Může vám to oživit mix vašich sportovních aktivit či navrátit chuť pravidelně se hýbat. A ještě vás to může začít bavit. Přinášíme tipy na aktivity, které jsou hitem posledních let, ale i úplně nové.


Mrazivá terapie pro imunitu, omlazení i dobrou náladu

31. 1. 2023

Zalézt si na čtvrt hodiny do sauny při teplotě 100 stupňů Celsia už považujeme za něco normálního. Ale co zkusit maximálně na 3 minuty mínus 130 stupňů Celsia v kryokomoře? Pro někoho téměř nemožné, pro jiné zase způsob, jak podpořit regeneraci svalů a kloubů, imunitu, hubnutí, omlazení i psychiku. Kryokomor u nás není mnoho. Jedna z nich byla otevřena před pár měsíci, nachází se v Obchodním centru Šestka a je součástí fitcentra Gymstory.


Vychytávky ke cvičení nejen doma

23. 1. 2023

Dali jste si předsevzetí více sportovat a začít chodit pravidelně do posilovny? Tento závazek, mnoho lidí nevydrží déle než pár týdnů. Začít s novým životním stylem vyžaduje pevnou vůli a disciplínu. My pro vás v následujícím článku máme 5 tipů, jak na to.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+