Aqua aerobic slaví návrat | Sport a wellness | Trendy zdraví

Aqua aerobic slaví návrat

3. 11. 2022

Cvičení ve vodě je znovu čím dál oblíbenější. Nejen, že se s ním dostanete rychle do kondice, protože je náročnější než cvičení na suchu, ale navíc se jím nepřetěžují klouby a posiluje kardiovaskulární systém. Jeho velkou výhodou je i to, že si při něm krásně promasírujete celé tělo a rychle odbouráte případný stres.

Hurá do vody!

Aqua aerobic je cvičení ve vodě, která nejčastěji sahá cca do poloviny hrudníku (existuje ale také cvičení v mělké a hluboké vodě) a pracuje se tady zejména s odporem vody, který je 4 až 42krát vyšší než odpor vzduchu!

„Trénujete tak jak sílu, tak i vytrvalost. Intenzitu cvičení zvyšujete s odporem vody a pozor: zároveň si můžete svaly příjemně masírovat. Odpor vody – na rozdíl od gravitace – působí v obou směrech, takže každý pohyb vyžaduje dvě svalové skupiny a vy tak ideálně vyrovnáte své možné svalové dysbalance,“ říká Štěpánka Štrougalová, majitelka pražského Baby Clubu Juklík, který pořádá pravidelné lekce aqua aerobiku.

Vodní prostředí má navíc příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu. „Toto cvičení je bez otřesů, a tím pádem si chráníte stav svých kloubů i kardiovasku­lárního systému, který tímto druhem cvičení naopak velice posilujete,“ upozorňuje odbornice.

Cvičení ve vodě odbourává stres a je pro každého

Aqua aerobic navozuje fyzické i psychické uvolnění, je zábavný a jeho velkou psychologickou výhodou je také to, že se při něm lidé nestydí. „Za prvé jsou skryti ve vodě, za druhé na většině bazénů není zrcadlo a za třetí jednotlivé cvičební prvky na sebe navazují v takovém tempu, že rozhodně není čas pokukovat po ostatních cvičících. To může být zcela zásadní pro ty, kteří si nejsou svojí figurou stoprocentně jisti,“ radí Štěpánka Štrougalová.

V posledních letech zaznamenávají v Baby Clubu Juklík velký zájem o toto cvičení u těhotných, ale také u starších žen. „To nejlepší na aqua aerobiku je to, že ho v podstatě může cvičit každý, nehledě na to, zda je ve vrcholné formě, má nějaké to kilo navíc nebo už mu není dvacet,“ uzavírá Štěpánka Štrougalová.

Tip: Lekce aqua aerobiku pod dozorem zkušené instruktorky si můžete vyzkoušet v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách, kde najdete komorní prostředí a příjemný bazén s teplou vodou, a to ve všední dny i v neděli. Více na www.juklik.cz

Foto: Juklik.cz


publikováno: 3. 11. 2022, v rubrice Sport a wellness
Štítky: bazén, cvičení, plavání

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+