Aquapalace Praha nabízí novou, unikátní ZENovou saunu | Sport a wellness | Trendy zdraví

Aquapalace Praha nabízí novou, unikátní ZENovou saunu

14. 4. 2023

Vyzkoušejte novou luxusní ZENovou saunu v saunovém světě čestlického aquaparku. Navštívit tak můžete unikátní komplex 19 saun a prohříváren, které osloví profesionály i ty, kteří s pravidelným prohříváním teprve začínají.

Saunový svět čestlického aquaparku je největším v Česku

Svým rozsahem, honosným prostředím a unikátní nabídkou tak vytváří tento saunový svět jedinečné místo pro saunování i relaxaci, které nemá konkurenci. Nově ho navíc doplní jedinečná ZENová sauna: „Návštěvníkům chceme nabídnout to nejlepší, a proto neustále přicházíme s inovacemi a změnami, které poskytnou ty nejlepší podmínky pro saunování. Díky investicím tak máme moderní a špičkové zázemí, které nyní nabízí celkem 19 různých saun a prohříváren, což je nejvíc v celé České republice,“ říká Vladana Horáková, generální ředitelka Aquapalace Praha. Kmotrou nové atrakce Saunového světa se stala milovnice saunování, zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková.

Až na druhý konec světa

Za realizací nové ZENové sauny stojí firma No Limits Design: „Naším cílem bylo vytvořit unikátní prostor, který návštěvníky přenese až na druhý konec světa. Chtěli jsme vytvořit zcela novou odpočinkovou zónu podle vyhlášeného japonského stylu,“ upřesňuje k realizaci nové sauny Nicole Mertinová, ředitelka No Limits Design a dodává, že snahou bylo propojit unikátní prostor střešní terasy s již dříve realizovanou odpočívárnou: „Zenové zahradě ve středu terasy dominují dvě borovicové bonsaje staré několik desítek let, pro navození harmonie a klidu byla pak zvolena kombinace bílého a drceného mramoru společně s mechovým porostem sagina.“ Kromě saunování budou mít návštěvníci možnost zažít čajové a relaxační obřady pro ještě intenzivnější zážitek. Ty budou probíhat v japonské odpočívárně.

Design a použité materiály

Na interiér nové ZEN sauny bylo použito velmi kvalitní cedrové dřevo, které se v čase nekroutí ani nesráží, jeho povrch je i ve vysokých teplotách saunového provozu chladný a příjemný na dotek. Navíc po roztopení sauny začne cedr uvolňovat antibakteriální přírodní látky, které jsou prospěšné při problémech horních cest dýchacích a pomáhají při alergiích a astmatech.

Na venkovní obklad sauny byl použit kompozitní fasádní lamelový obklad v odstínu teakového dřeva, který velmi dobře imituje klasickou dřevěnou fasádu. „Je ale na rozdíl od dřeva odolný vůči UV záření a v průběhu času nevyšisuje. Navíc je z 95 % je vyrobený z recyklovaných materiálů a je 100% recyklovatelný, což je pro nás důležitým parametrem,“ doplňuje Nicole Mertinová z No Limits Design.

Největší saunový svět u nás

Saunový svět nabízí venkovní zónu, kde mohou návštěvníci vyzkoušet zemní a srubovou baňu. Dále se zde nachází luxusní římské lázně i komplex vnitřních finských saun. Vybírat lze hned z několika druhů, a to tradiční finské a vulkánové sauny, biosauny, březové a bylinné prohřívárny, ale i unikátní panoramatické sauny. V případě, že do Saunového světa vyrazíte i se svými ratolestmi, můžete zavítat do dětské sauny. Širokou nabídkou doplňují orientální sauny společně s privátní velkou a malou saunou.

Pro ochlazení jsou k dispozici bazénky a sprchy, pro dokonalou relaxaci pak návštěvníci mohou využít vířivky a odpočinkovou zónu s lehátky. Saunový svět také pravidelně pořádá saunové ceremoniály pro dospělé i děti, a to pod taktovkou nejlepších českých saunérů, kteří pravidelně bodují i v mezinárodních soutěžích.

www.aquapalace.cz


publikováno: 14. 4. 2023, v rubrice Sport a wellness
Štítky: prevence, sauna, zábava

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+