Chcete mít doma osobního trenéra? | Sport a wellness | Trendy zdraví


Chcete mít doma osobního trenéra?

13. 11. 2012

Domácí trenér vám připraví cvičební plán, spočítá vydanou energii, pohlídá každý pohyb. Bydlí ve vaší televizi, na cestách vás hlídá prostřednictvím chytrého telefonu. A pokud trenér nestačí, může vás hlídat kamarádka ze kteréhokoliv místa na zeměkouli. Špičkoví odborníci společností Nike a Microsoft spojili síly a připravili propracovaný koncept domácího cvičení, u kterého nikdy nejste sami. Co potřebujete? Konzoli Xbox 360, pohybovému ovladači Kinect, službě Xbox Live a nové hře Nike+ Kinect Training.

Cvičení na míru

Nezáleží na tom, zda jste maminka na mateřské dovolené, profesionální atletka nebo vytížená manažerka. Nike+ Kinect Training dokáže vyjít vstříc všem, bez ohledu na fyzickou výdrž a výkonnost. „Začátečníkům pomůže osobní trenér vyvinutý ve spolupráci s profesionálními sportovci a instruktory. V prostředí hry Nike+ Kinect Training vybere to správné cvičení přizpůsobené individuálním potřebám a vytvoří cvičební plán. Pohyb je tak maximálně efektivní a vede ke kýženým výsledkům,“ vysvětluje trenérka společnosti Nike Lenka Pšajdlová.

Propojení s mobilním telefonem

Hra je propojena s aplikací pro mobilní telefony Nike+ Kinect Training, která sleduje váš tréninkový program a veškerou aktivitu během hraní převádí do jednotek v systému Fuel Print. Navíc si přímo v telefonu můžete nastavit trénink podle svých potřeb. Všechny změny se automaticky přehrají do konzole a váš virtuální trenér je obratem zohlední. Prostřednictvím aplikace můžete sledovat i své kamarády a navzájem se tak motivovat ke stále lepším výkonům.

Služba Xbox LIVE umožňuje okamžitě sdílet s přáteli

Navíc s kamarády můžete i paralelně cvičit a přitom se navzájem vidět. Díky režimu multiplayer můžete přímo ve hře sledovat, jak cvičí vaše kamarádka a můžete se navzájem kontrolovat a podporovat. Během cvičení si můžete i povídat. Současně jste obě neustále pod drobnohledem trenéra, který pro vás připraví společný trénink. Systém doplňuje aplikace Nike+ Running, která vám umožní do tréninku zařadit také běhání venku. Na základě sledování vaší aktuální polohy dokáže poskytnout zcela přesné informace o vašem běžeckém výkonu.

Staňte se členem největší multisportovní komunity

Data z hry i z obou mobilních aplikací se nahrávají na platformu Nike Plus. Ta je největší multisportovní komunitou na světě s téměř 4 miliony členů. Uživatelům poskytuje mapování a údaje o uběhnutých kilometrech, rychlosti a převýšení. Díky trenažéru a mobilní aplikaci Nike+ Kinect Training je nyní systém schopen měřit veškerou aktivitu nejen na trati, ale i při cvičení v obýváku. Společnou jednotkou, díky které je možné porovnávat různé sportovní aktivity, je jednotka Nike Fuel.

  • Hra Nike+ Kinect Training je v prodeji za doporučenou cenu 999 Kč. Konzoli Xbox 360 s pohybovým ovladačem Kinect lze zakoupit od 7999 Kč. Mobilní aplikace Nike+ Kinect Training je zdarma ke stažení pro Windows Phone a pro iPhone.

Více informací naleznete na www.xbox.cz nebo na www.nikeplus.cz.


publikováno: 13. 11. 2012, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cvičení, komunikace, počítač, pohyb, televize, TV, Vánoce, závody

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+