Chcete začít cvičit a změnit jídelníček? Poraďte se s odborníkem, doporučuje MUDr. Cajthamlová | Sport a wellness | Trendy zdraví

Chcete začít cvičit a změnit jídelníček? Poraďte se s odborníkem, doporučuje MUDr. Cajthamlová

1. 10. 2014

Pokud jste se rozhodli zhubnout, získat svalovou hmotu, či jen zpevnit postavu, zvažte pečlivě, zda svému organizmu dodáváte potřebnou energii, vitaminy a minerály. „Při změně fyzické aktivity je potřeba adekvátně upravit i jídelníček tak, aby tělo zvládalo zátěž a současně docházelo ke kýženému výsledku,“ tvrdí MUDr, Kateřina Cajthamlová, která se zaměřuje na výživové poradenství i ve vztahu k fyzické aktivitě ve studiu BodyBody.

MUDr. Kateřina Cajthamlová

MUDr. Kateřina Cajthamlová

Důležitý stravovací plán

Většinou se lidé spíše zaměřují na stránku cvičení a tréninku i když je jim dobře známo, že za výsledkem stojí z velké části také adekvátní strava. Jen málokdo dokáže svůj jídelníček opravdu změnit. V BodyBody studiu praktikujícímu trénink pomoci EMS (elektrické stimulace svalů) proto spolupracují s uznávanou odbornicí v nutričním poradenství MUDr. Kateřinou Cajthamlovou. Ta je nyní pro klienty BodyBody k dispozici k sestavení optimálního stravovacího plánu přesně dle individuálních nutričních potřeb každého. Snaží se tak zabránit častým chybám, které lidé v souvislosti s touhou zhubnout či nabrat svalovou hmotu dělají.

Dostatečný přísun živin

Podle MUDr. Cajthamlové k nim patří například omezování pro tělo důležitých látek, které však při zvýšené fyzické zátěži potřebuje o to víc. „Dokud tělo nedostane dostatečný přísun všech živin, nemá dostatek materiálu na výrobu svalů a ani energii pro zvýšenou fyzickou zátěž při cvičení,“ upozorňuje MUDr. Cajthamlová. Stejně tak opačný přístup „cvičím, takže můžu jíst co chci“, je dle ní vděčným tématem při koordinaci chyb v jídelníčku.

Identifikovat všechny stravovací chyby

Pokud se člověk rozhodne zlepšovat svoji tělesnou schránku, je třeba nejdříve identifikovat všechny stravovací chyby, které mají následky na fyzický stav jedince. Kromě klasické revize stravování tomu slouží i přístroj Bodystat, který určí přesný poměr tuků, svalů a vody v těle, z něhož je rovněž možné vycházet. V návaznosti na výsledky měření je nutné přizpůsobit cvičební program tak, aby zátěž odpovídala fyzickým možnostem. Teprve když se změní špatné stravovací návyky, tělo se vyčistí od přebytečných látek, které mu škodí, a pravidelně a přiměřeně se začne hýbat, mohou se dostavit pozitivní výsledky. Pokud se chcete dobře cítit i vypadat, je nutné, aby mezi příjmem a výdajem energie byla přímá úměra.

www.bodybody.cz


publikováno: 1. 10. 2014, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cvičení, hubnutí, nadváha, svaly

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+