Je vaším předsevzetím více pohybu? | Sport a wellness | Trendy zdraví

Je vaším předsevzetím více pohybu?

13. 1. 2023

Ať už chcete vyběhnout nebo plánujete vyjet na lyže či běžky, nebo si dát túru zimní přírodou, příprava se vyplatí. To platí pro všechny, takže nezáleží, jestli sportujete pravidelně nebo jen občas, obojí je dobře. Aerobní aktivity jsou totiž to nejlepší, co si můžete dopřát. Rozproudíte krev a okysličíte tělo, vyčistíte hlavu, posílíte svaly, a i když si dáte pěkně „do těla“ budete se cítit skvěle.

Dynamický strečink

Nemusíte systematicky trénovat, postačí na sobě pracovat a vědět, co je pro vaši kondici dobré a vám vyhovuje. Jednoduše poslouchat svoje tělo a tím předejít zbytečným zátěžím pohybové aparátu i nechtěným následkům. Alfou a omegou je dynamický strečink. Zvyšuje aktivitu svalů i jejich ohebnost, intenzivně prokrví tkáně a celkově zlepšuje pohyblivost. Navíc dokáže zlepšit termoregulaci a zlepšit výkon při menší námaze. Klouby je třeba zahřát a rozhýbat a tím dojde k vylučování kloubního mazu, který šetří klouby a podporuje hybnost. Pro zahřátí je ideální použít hřejivou emulzi od Alpy a po výkonu sport gel. Zázvorový extrakt a kafr prokrví a prohřejí svaly, tak aby zvládly větší námahu bez přetížení. Oceníte přírodní složení a ideální konzistenci, která umožní příjemnou masáž. Emulze výborně funguje také na zatuhlé svalstvo, které uvolní a zbaví bolesti. Přípravek obsahuje kreatin, který urychluje regeneraci a pomáhá zlepšit fyzickou kondici.

Co je to dynamický strečink a jak se liší od statického?

Statický strečink není před běháním vhodný, protože protáhne pouze sval a utlumí aktivitu svalových vláken, čímž sníží jejích výkon. Dynamický je pravým opakem. Cviky provádíme v pohybu a jde o různá kroužení, úklony a předklony trupu s fixovanou pánví. Pokud děláme kmihy, nikdy nejde o prudké nebo trhavé pohyby. Umožní prohřát střed těla, a tak zajistí správné držení těla i koordinaci všech jeho částí. Stejně důležité je protažení po výkonu. Zhruba 20 min po doběhnutí jsou svaly maximálně prokrvené a protažením zkráceného svalstva předcházíme bolesti po výkonu i zraněním. Správným strečinkem současně posilujeme svalovou sílu, zvyšuje se svalová pružnost a stáváme se ohebnější. Správný strečink pomáhá regeneraci svalů a způsobuje, že se po výkonu cítíme dobře.

Běžnou součástí pohybových aktivit jsou i drobná poranění

I tady má Alpa řešení, které vás rychle vrátí zpět do hry. Alpa bylinný gel s kostivalem dokáže podpořit rehabilitaci pohybového aparátu. Zafunguje při zhmoždění, vymknutí, vykloubení nebo namožení kloubů či svalů při sportu i po drobných úrazech. Podporuje vstřebání modřin., prokrvuje svalstvo a tím pomáhá regeneraci postiženého místa. Gel umožní jemnou masáž, kterou podpoříte jeho vstřebání.

www.alpa.cz


publikováno: 13. 1. 2023, v rubrice Sport a wellness
Štítky: byliny, cvičení, pohyb, svaly

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+