Jizerská padesátka 2015 bude! | Sport a wellness | Trendy zdraví

Jizerská padesátka 2015 bude!

7. 1. 2015

Začátek roku 2015 přivítaly Jizerské hory pod sněhovou peřinou, a tak nic nebrání tomu, aby se již tento víkend uskutečnil 48. ročník největšího běžkařského svátku v České republice. I když je závod určený především pro amatérské běžkaře, na jeho start se postaví sportovní esa jako Lukáš Bauer či Stanislav Řezáč. Krásu Bedřichova okoření sportovně založené modelky Lucie Váchová a Veronika Procházková, které si zde odbydou svoji premiéru při štafetě.

Menu ČEZ Jizerské 50 zůstává tradiční

Program otevře páteční Volkswagen Bedřichovská 30 volným stylem, v sobotu se pojede Intersport Jizerská 25 a víkend vyvrcholí v neděli 11. ledna 2015 hlavním závodem na 50 kilometrů klasicky před kamerami České televize. Součástí programu je i závod štafetových týmů, závody pro děti a také slavnostní zahájení s kláním historických lyžníků. „Máme radost, že se příroda umoudřila a že přišla zima. Celá trať ČEZ Jizerské 50 je nyní pod sněhem a přípravy na závod běží naplno. Na potenciálních kritických místech, bedřichovském stadionu a úvodních kilometrech trasy, máme nyní okolo 30 centimetrů technického a přírodního sněhu,“ říká Martin Koucký z organizačního výboru ČEZ Jizerské 50.

Buďte u toho!

Proto neváhejte a buďte u tradiční sportovní události, která se vám navždy zaryje do paměti! Pro milovníky slovenské hudební scény si organizátoři připravili třešničku na dortu v podobě ČEZ Energy Festu, na kterém vystoupí comedy rocková kapela Horkýže Slíže!

Plno hvězdných jmen

Říkáte si, že box a běžky nejdou dohromady? To si rozhodně nemyslí Lukáš Konečný. „Box je fyzicky náročný sport a musíte být všestranní. Boxeři klasicky hodně běhají, a když to jde, jezdí na běžkách. Myslím si, že běžky jsou celkově dobrá příprava i pro ostatní sporty,“ říká Konečný. „Mám rád takové výzvy a sport, potřebuji to. Pro mě je to hec. Průšvih je v tom, že s rodinou netrávím žádný čas, takže když už někam jedu, snažím se brát celou rodinu. Akce, jako je Jizerská 50, se pro to výborně hodí,“ dodává boxerský šampion.

Největší zastoupení budou mít vodáci

„Pořád jsem závod na 50 km oddalovala a až nyní, když jsem se přidala do Atomic Salomon SkiGo teamu, jsem se rozhodla do toho jít,“ říká skifařka Mirka Knapková. V Atomic Salomon SkiGo teamu budou společně s ní i její kolegové od vody Martin Fuksa, Jaroslav Radoň a Filip Dvořák. „Pro mě je to něco úplně nového. Nemůžu tedy mluvit o umístění, protože vůbec nemám představu. Uvidíme až v závodě. Myslím si, že se budu moct porovnávat s Martinem Fuksou a Filipem Dvořákem. Přece jen je to ale padesát kilometrů, my jsme naštěstí zvyklí takto trénovat. Musím říct, že se na to těším,“ vypráví nadšeně Jaroslav Radoň.

Stříbrný medailista z letních olympijských her z roku 1992 Václav Chalupa zakusí Volkswagen Bedřichovskou 30. „Běžky byly součástí mojí veslařské přípravy. Když jsem začal v mládí sportovat, tak jsem pravidelně jezdil na hory a hlavně na běžky, na sjezdovkách jsem si toho moc neužil. Při veslování je to hlavní vedlejší sport, který mě bavil a docela mi i šel,“ usmívá se Chalupa. Svou velkou premiéru si chtěl na ČEZ Jizerské 50 odbýt na saních i úspěšný handicapovaný sportovec a český reprezentant v handcyclingu Jan Tománek. Po ČEZ Bedřichovském Night Light Marathonu, úvodním závodu SkiTour, ale nejspíš změní plány. „Nerad se vzdávám svých snů, ale po Night Light Marathonu jsem reálně neviděl start na letošním ročníku Jizerské 50, kterou jsem chtěl jako první Čech na sledgi absolvovat. Po dalším tréninku se již necítím tak mizerně a svůj start v hlavním závodě nyní nevylučuji, ale i tak mě dost možná uvidíte ‚jen' na Jizerské 25,“ prozrazuje sedmadvacetiletý Tománek.

www.jiz50.cz

www.ski-tour.cz


publikováno: 7. 1. 2015, v rubrice Sport a wellness
Štítky: akce, lyžování, zábava, závody

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+