Jógové pohádky a meditace nejen pro děti | Sport a wellness | Trendy zdraví

Jógové pohádky a meditace nejen pro děti

10. 5. 2023
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Audiokniha Pohádkové meditace a jógové pohádky nabízí 45 příběhů a cvičení.

Výherci: Matěj Jirásek, Anna Novotná, Barbora Malá

Uklidňující pohádky a uvolňující cvičení pro malé i velké vydává Supraphon jako audioknihu Pohádkové meditace a jógové pohádky. Autory jsou lékař Karel Nešpor, spisovatelka Daniela Fisherová a další. Tuto relaxační audioknihu načetli herci Tereza Bebarová a David Matásek.

Známý lékař MUDr. Karel Nešpor je autorem krátkých pohádek pro zamyšlení a jógových cvičení určených dětem i jejich rodičům. Spisovatelka Daniela Fischerová píše drobné pohádkové příběhy, jejichž základním motivem je směřování k dobrotě, vyrovnanosti a klidu duše. Vyprávění obou tvůrců společně s dalšími texty a staroindickými bajkami načetli herci Tereza Bebarová a David Matásek.

Jóga pro zdravý vývoj

„Proč jóga pro děti? Jak napsal pan doktor Nešpor, umět zvládat stres a chránit tak své zdraví je důležité pro dospělé i pro děti. Správně prováděná jóga podporuje zdravý tělesný vývoj. Rozvíjí tvořivost, představivost a soustředění a pomáhá lepšímu poznání sebe i druhých. Pomocí jógy se dají snižovat úzkosti, deprese a dokonce i zlepšovat školní prospěch,“ uvádí režisér Alan Piskač.

Kromě pohádkových příběhů obsahuje audiokniha i cvičení pro začínající jogíny, která dětem vysvětlí a popíše David Matásek, sám velký příznivec jógy. Cvičení však děti ještě lépe pochopí, jestliže jim ho dospělí předvedou a budou cvičit s nimi. Osvědčené cviky pro zklidnění, soustředění a uvolnění mohou zaujmout opravdu celou rodinu,“ dodává Alan Piskač. „Na závěr této audioknihy jsme zařadili samostatnou hudební stopu, kterou lze využít i pro další jógová cvičení a relaxace,“ doplňuje režisér.

Nejen malým a velkým příznivcům jógy, ale i všem posluchačům se zájmem o relaxaci, duchovní učení, alternativní životní styl a zajímavé myšlenky východních filozofií je určeno 45 povídání a cvičení doprovázených instrumentální hudbou. Audiokniha je vhodná pro děti od osmi let. Celková délka jsou dvě hodiny a čtyři minuty.

YT teaser: https://youtu.be/zoHDgQOWudw

www.supraphon.cz

Soutěžní otázka

Kolik příběhů a cvičení nabízí audiokniha Pohádkové meditace a jógové pohádky?

a) 55

b) 45

Tři výherci, kteří do 26. 5. 2023 správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni, obdrží audioknihu Pohádkové meditace a jógové pohádky. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením meditace.

Odesláním emailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.


publikováno: 10. 5. 2023, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cvičení, dítě, jóga, prevence, stres

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+