Kniha Ájurvéda & jóga pro ženy pro spokojenější život | Sport a wellness | Trendy zdraví

Kniha Ájurvéda & jóga pro ženy pro spokojenější život

6. 12. 2023

Ájurvéda & jóga pro ženy je již čtvrtou knihou zkušené lektorky jógy, ájurvédy a jógové terapie Zuzany Klingrové. Tentokrát se zaměřuje na fungování a anatomii ženského těla a jeho proměny v průběhu života.

Lektorka Zuzana Klingrová v knize představuje, jak skrze jógu a ájurvédu žít spokojenější, šťastnější a zdravější život.

„Dříve jsme přišli k lékaři, chtěli pilulku a okamžité zlepšení zdravotního stavu. Dnes chceme bylinu, doplněk stravy, ale pořád čekáme, že se výsledek dostaví okamžitě. V této knize se snažím vysvětlit, že změnu je třeba dělat pomalu na všech úrovních,“ říká autorka.

Ájurvédu svým čtenářkám a čtenářům zprostředkovává poutavě a jednoduše s důrazem na praktické tipy využitelné v běžném životě. Na konci knihy autorka připojila i několik praktických kroků, díky kterým může každý po malých krůčcích začít měnit svůj životní styl.

Kniha má také naučit své čtenářky porozumět signálům svého těla, které skrze fyzické příznaky vyjadřuje vnitřní nerovnováhu a nepohodu. „Dnešní způsob života klade na každou ženu mnoho úkolů, rolí, stres a tlak na podávání výkonu je jeho každodenní součástí. Máme pocit, že pokud náš život i tělo nesplňuje normy moderní společnosti nejsme dost dobré. Naše tělo je vyčerpané, unavené stejně jako mysl." Podle autorky je cestou z tohoto bludného kruhu právě sebepoznání a seberealizace, kterých lze docílit díky józe. Ke zdraví a dlouhověkosti pak přispívá ájurvédská moudrost.

Další autorčiny knihy: Jóga po celý rok, Jóga proti úzkosti a strachu, Jóga pro hubnutí a očistu, Můj jógový diář

www.albatrosmedia.cz


publikováno: 6. 12. 2023, v rubrice Sport a wellness
Štítky: jóga, knihy

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+