Na hory už se nejezdí jen kvůli lyžování, trendem je zábava a relax | Sport a wellness | Trendy zdraví


Na hory už se nejezdí jen kvůli lyžování, trendem je zábava a relax

25. 11. 2014

„Všechna velká střediska v Alpách nabízejí tento rok opravdu bohaté programy vytvořené na míru rodinám s dětmi, mladým lidem, svobodným i zadaným, sportovcům i nesportovcům. V posledních sezónách se staly velkým hitem tematické dovolené. Ženy letos jistě osloví nabídka rakouského Innsbrucku, z té například resort Olympia Skiworld Innsbruck, Stubai, s unikátní možností návštěvy muzea slavných krystalů Swarovski, spojenou samozřejmě s nákupem šperků,” uvedl Robert Paul, ředitel největšího webového portálu pro zimní dovolenou v Alpách Zimni-alpy.cz.

Jednou z velkých cílových skupin jsou rodiny

V široké nabídce hotelů a středisek jsou vyčleněny tzv. rodinné resorty, kde jsou na prvním místě děti a jejich aktivity a hned potom odpočinek pro rodiče. Jedním z takových resortů je například středisko Katschberg, které nabízí širokou škálu dětských sjezdovek dokonce i s českými instruktory, a hotelová síť Falkensteiner s programem Club Funimation. Zajímavou alternativou pro rodiny s dětmi je středisko Pitztal, které dává dětem do 10 let skipas zdarma. Středisko Bad Kleinkirchheim cenově zvýhodňuje děti do 12 let skipasem za 1 EUR/den (v termínu 10. 1. – 6. 3. 2015), za vyzkoušení stojí například Hotel Kärntnerhof. Již tradiční součástí rodinné dovolené je i kvalitní wellness. V této oblasti patří ke špičce hotel Falkensteiner hotel Sonnenalpe v Nassfeldu.

Lezení v ledu na ledovci

Pro náročnější klientelu nabízí alpské resorty nejnovější adrenalinové aktivity, jako například lezení v ledu na ledovci Hintertux, heli-skiing v oblasti Lech a Zürs, freeride (Heiligenblut), snowkiting (Achensee) či jízdu na sněžném skútru (Kitzbühel).

Party pobyty

A nejenom všechny mladé budou letos lákat tzv. party pobyty, které kromě aktivního sportovního odpočinku nabídnou i bohatý večerní program se světoznámými zpěváky a DJs. Pobavit se budete moci například v Ischglu 29. 11. 2014 na koncertu Jamese Blunta nebo 7.–9. 11. 2014 na akci Wow Glacier Love na ledovci Kaprun, kde můžete otestovat různé druhy lyží při poslechu taneční hudby.

Relax a wellness

Již samozřejmostí jsou relaxační pobyty, které uspokojí i ty nejnáročnější hosty. Jednou z největších letošních perel v oblasti wellness a relax pobytů je hotel Falkensteiner Hotel Schladming****.

Garance sněhu

„Letošní zimní sezóna nepřináší jen zajímavé pobytové balíčky, ale také bonusové služby cestovních kanceláří, které se snaží své klienty ještě více hýčkat. Jedním z takových bonusů je například extra služba tzv. Garance sněhu, která zaručuje vrácení peněz při nedostatku sněhu. Naše cestovní kancelář zavedla tento bonus mezi prvními,” dodává Robert Paul z portálu Zimni-alpy.cz.

Užitečné informace při pobytu v Alpách v češtině

Zcela novou přidanou hodnotou v rámci extra služeb pro návštěvníky Alp je také unikátní mobilní aplikace Zimní Alpy, která byla vytvořena přesně na míru českému uživateli. Je v češtině a sdružuje všechny užitečné informace nezbytné při pobytu na horách, resp. v alpských resortech. Je možné si tak zjistit online stav počasí ve všech střediscích, sněhové zpravodajství, informace a recenze ubytování, jednotlivých sjezdovek nebo akcí na skipasy apod. Dostupné jsou i aktuální skimapy. Aplikace je ke stažení zdarma a byla vytvořena pro Android a iOS.

Zajímavé recenze od jiných návštěvníků

„Naší snahou bylo co nejvíce zjednodušit hledání informací o plánované zimní dovolené do Alp a sdružit maximum informací na jedno místo. Myslím, že se nám tato aplikace povedla, a pevně věřím, že se v této zimní sezóně stane tou nejoblíbenější. Uživatelé si tam najdou mimo jiné i zajímavé recenze od jiných návštěvníků, budou moci vkládat vlastní fotky z pobytu apod.,“ doplňuje Robert Paul z portálu Zimni-alpy.cz.

www.zimni-alpy.cz


publikováno: 25. 11. 2014, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cizina, hory, lyžování, mládež

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+