Na koloběžce vstříc novým zážitkům | Sport a wellness | Trendy zdraví

Na koloběžce vstříc novým zážitkům

26. 7. 2022

Léto, sluníčko, prázdniny a spousta očekávaného dobrodružství… Pokud patříte k milovníkům prázdninových výletů, aktivní dovolené, nebo prostě jen uvítáte tipy, kam o víkendu vyrazit s rodinou, s dětmi či kamarády, máme pro vás super tip – KOLOBĚŽKU!

Sportovně turistické koloběžky v poslední době získávají na popularitě a není se čemu divit. Důvodů je celá řada – jedná se o zdravý a komplexní pohyb se spoustou benefitů pro zdraví i krásnou štíhlou postavu, protáhnete a posílíte celé tělo, ulevíte bolesti zad a kloubů, hodí se i pro starší ročníky, techniku jízdy zvládne opravdu každý, ale hlavně – je to zábava!!!

  • Nemáte čas hledat dlouhé hodiny trasy a studovat jejich náročnost? Žádný problém! Mrkněte na www.pruvodce-kolobehem.cz, kde najdete stovky nádherných lokalit

a ověřených tras včetně detailního popisu parametrů a fotografií.

Koloběžka na silnici, cyklostezku i do přírody

Koloběžek existuje celá řada v různých velikostech a provedeních. Na specializovaných koloběžkách do terénu můžete krásně sjíždět lesní cesty, na běžné rovné asfaltce se ale opravdu nadřete. Koloběžky s menšími koly mají zase výrazně sníženou průchodnost nerovnostmi terénu a musíte se tím pádem omezit pouze na asfaltové cyklo a inline stezky. Proto je jednoznačným doporučením klasická „velká“ koloběžka. Přední kolo o velikost 26" vám umožní bezpečně překonávat nerovnosti (hrboly, díry, kameny…) a současně i rychlou jízdu po ideálním povrchu. Velikost kola totiž souvisí i s celkovou velikostí koloběžky.

Pouze na té větší můžete uplatnit dobrou techniku jízdy, správně zapojit celé tělo a v neposlední řadě je jízda na takové koloběžce výrazně bezpečnější a umožňuje větší brzdný účinek.

KOLOBĚŽKA KOSTKA TOUR MAX (G6) – univerzální do města i na výlet Sportovní turistická koloběžka s velkými koly pro dospělé, která i přes svou univerzálnost neztrácí sportovní charakter. Alternativa pro poznávání měst a kratší vyjížďky Pokud přeci jenom dáváte přednost pohodovým vyjížďkám a zastávkám na letních zahrádkách, pak jistě oceníte skládací koloběžku – je ideální na poznávání měst i kratší jízdy do okolí. Zároveň ale je až překvapivě schopná zdolávat i trochu drsnější výlety po polních a lesních cestách. Jízdní vlastnosti jsou výborné a po složení Vás s ní pustí do autobusu.

SKLÁDACÍ KOLOBĚŽKA KOSTKA TWENTY MAX FOLD (G6) Univerzální koloběžka, která je navíc díky svému designu se stejně velkými koly velmi oblíbená u něžnější poloviny koloběžkové populace. Není tak velká jako modely s větším předním kolem (například Kostka Tour), což je v mnoha situacích výhodnější. Zároveň ale poskytuje stejný prostor pro dospělého jezdce, takže nejste ochuzeni o jízdní komfort. Dvě stejně velká kola vás podrží v každé situaci, ať už jezdíte na asfaltu nebo občas vaši cestu zkříží třeba polní nebo lesní cesta.


publikováno: 26. 7. 2022, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cestování, pohyb

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+