Naučte se skvělý cvik, který udrží vaše tělo fit | Sport a wellness | Trendy zdraví

Naučte se skvělý cvik, který udrží vaše tělo fit

6. 6. 2019

„Už v šesti letech jsme usazeni do lavic, kde sedíme dalších mnoho let. Poté jdeme do kanceláře, za pokladnu či k výrobnímu pásu. Nikdo nás však nenaučil, jak tyto hodiny, dny a roky sezení nebo ustavičného stání správně vykompenzovat. Přitom právě adekvátní kompenzace je ta nejlepší prevence,” říká Hana Toufarová, zkušená lektorka, která přivezla z Ameriky do České republiky novou cvičební metodu Fit Pain Free, a vybrala z ní jeden ideální cvik, kterým krásně protáhneme celé tělo.

Perfekní fungování svalů

Řešením je podle odbornice dodržovat správné postavení kloubů a posilovat jednotlivé svaly tak, aby nedošlo k přetížení, a tím pádem k bolesti. A právě metoda Fit Pain Free je unikátní v tom, že pracuje vždy s jedním svalem, který naučí perfektně fungovat tak, aby nezatěžoval ostatní, a celé tělo pak pracovalo tak, jak má. Jedná se o metodu velice jednoduchého izolovaného cvičení, které zvládnou děti, dospělí, senioři i začátečníci, ale využívá ji také mnoho vrcholových sportovců.

Cvik nazvaný Counter Stretch

A jaký je tedy cvik, který nám uleví od ztuhlosti a bolestí právě při dlouhém sezení nebo stání? „Ideální je nastavit si každou hodinu na mobilu budíček a udělat si několikrát cvik nazvaný Counter Stretch. Krásně si jím protáhneme hamstringy (skupina svalů na zadní straně stehen), posílíme flexory (svaly zodpovědné za ohýbání) kyčle, aktivujeme vzpřimovače páteře a také uvolníme ramena, která bývají už za půl dne, kdy se nepohybují, pěkně ztuhlá,“ vysvětluje odbornice a přidává návod, jak cvik správně provést.

Cvik na protažení celého těla:

Základní pozice:

  • Stoupněte si ke stolu (parapetu, židli…).
  • Opřete se dlaněmi tak, abyste měli při předklonu paže přibližně ve výši ramen, dlaně jsou opřené v šíři ramen.
  • Kyčle, kolena a chodidla jsou v jedné linii, chodidla směřují dopředu.

Provedení cviku:

  • Překlopte pánev dopředu, zapojte flexory kyčle.
  • Zatněte svaly na stehnech.
  • Ramena stáhněte směrem dolů, lopatky k sobě a dolů.
  • Uvolněte se v ramenou, spusťte je co nejníže.

Po cca 30 sekundách výdrže pozvolna spusťte ruce dolů k zemi a v hlubokém předklonu vydržte dalších cca 10 sekund.

  • Pak dejte ruce v bok, palce směrem k páteři a co nejvíce k sobě.
  • Lokty zatlačte směrem k sobě a s nádechem je vzpřimte. Snažte se při vzpřimování prohnout v zádech, přičemž hlava jde jako první.

Kde si zacvičit Fit Pain Free

S metodou Fit Pain Free dnes Hana Toufarová se svým týmem seznamuje další lektory i zájemce o toto cvičení, které v současnosti probíhá po celé České republice. Pokud vás tedy metoda zajímá, můžete se vydat na půldenní školení, nebo se dokonce sami stát lektory.

Jestliže toužíte po osobním přístupu, můžete si také objednat individuální konzultaci, kdy lektorka nemá problém dorazit k vám domů, provede vstupní diagnózu, kterou zanese do vaší osobní karty, a pak vám vybere cviky, které jsou ušité přímo vám na míru. A nemusíte se bát, že doma po konzultaci nebudete vědět, jak správně cvičit. Metoda Fit Pain Free je unikátní v tom, že si s sebou odnesete vytištěný přesný zásobník cviků, které máte provádět – s fotkami a návodem, jak přesně je dělat, kolikrát a jak dlouho cvičit. Zkrátka detailní a návodný cvičební plán. Více informací najdete na

www.fitpainfre­e.com

Zdroj a foto: www.fitpainfre­e.com


publikováno: 6. 6. 2019, v rubrice Sport a wellness
Štítky: bolest, cvičení

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+