Nepodceňuj výběr fitness centra | Sport a wellness | Trendy zdraví

Nepodceňuj výběr fitness centra

22. 2. 2016

Říkáte si, že je ještě příliš brzy na to formovat svoji postavu do plavek? Chyba! Právě teď, před začátkem jara je ten nejlepší čas, jak dostat své tělo zpátky do formy a cítit se v létě dobře ve své kůži.

Samozřejmostí je úprava celkového životního stylu, kam patří i zdravější jídelníček a pravidelný pohyb, bez kterého to jednoduše nepůjde. Pokud nejste zrovna ti, kteří by si šli s radostí ven zaběhat, zkuste se do sportování přesvědčit pořízením permanentky do fitness centra.

Motivujte se

Věřte, že až se vám zase nebude chtít jít cvičit, jistě si rádi vzpomenete na částku, kterou jste za danou permanentku utratili a rázem vstanete z gauče.

Je však důležité najít si i jinou motivaci, než jsou utracené peníze. Před výběrem fitness centra se zamyslete, čeho byste vlastně chtěli dosáhnout. Vytyčte si své cíle a podle tohoto se řiďte.

Někomu vyhovují hodiny s osobním fitness trenérem, jinému skupinové lekce a další si zase raději půjde zacvičit sám v rámci relaxace.

Při výběru toho správného fitness centra pro vás si ujasněte, co od jeho návštěvy vlastně čekáte a podle toho se řiďte nejvíce.

Při výběru správného fitness centra je třeba zohlednit:

Cena

Tento bod bude pro většinu lidí asi stěžejní, protože ceny permanentek někdy stoupají až do astronomických výšek. Zkuste se zeptat i ve svém zaměstnání, zda neposkytují nějaké slevy na sportovní aktivity, což je v dnešní době velmi běžná, avšak celkem málo využívaná služba. Při výběru se zaměřte i na dobu členství. Některá fitness centra s vámi nepodepíší smlouvu na méně jak pár měsíců, což může být pro někoho výhoda, ale ne všichni se někomu rádi zavazujeme, obzvláště na delší dobu.

Místo

Rozhodně při výběru fitness centra myslete i na místo, kde se nachází. Jakmile si vyberete nějaké, které je sice levné, ale kam budete muset dojíždět hodinu, bude to pro vás značně kontraproduktivní. Fitness centra jsou dnes takřka na každém rohu, proto se neostýchejte zapátrat a najděte si nějaké poblíž vašeho bydliště. Nejenom, že se tam donutíte docházet mnohem častěji, ale zároveň ušetříte spoustu času, který byste jinak mohli strávit třeba delším tréninkem.

Služby

Záleží, jak moc jste nároční a co od fitness centra očekáváte. Existují taková fitness centra, která kromě posilovny nabízejí i takzvanou welness zónu. Tam si můžete jít po tréninku zaplavat či odpočinout do sauny. Tento typ fitness center je většinou dražší, ale na druhou stranu tam budete chodit mnohem raději.

Některá fitness centra nabízejí v rámci permanentky i řadu skupinových lekcí, kde si můžete vybrat z různorodých cvičení. Nebaví vás cvičit o samotě? Zkuste jógu, pilates, spinning, zumbu či jiné skupinové lekce, které vás budou bavit. Zároveň si u nich skvěle zacvičíte s ostatními sportovními nadšenci.

Ať už se rozhodnete jakkoli, na výběru fitness centra si dejte opravdu záležet. Uvidíte, že se od toho bude odvíjet vaše celková spokojenost a tím i samotný sportovní výkon.

Do fitness centra musíte chodit především rádi, nikoli z donucení. Vyberte si proto místo, kde je vám příjemně, a kde se dokážete přirozeně odreagovat.


publikováno: 22. 2. 2016, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cvičení, fitness, jóga, pohyb, prevence

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+