Nevidomý běžec Marek Moflar chce zaběhnout 10 kilometrů pod 40 minut | Sport a wellness | Trendy zdraví


Nevidomý běžec Marek Moflar chce zaběhnout 10 kilometrů pod 40 minut

3. 10. 2013

Nadace Leontinka pravidelně vysílá do závodů běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour své běžce, které na trati doprovází traséři. Nejinak to bude při závěrečném závodě letošní sezony 5. října 2013 na pražské Ladronce. Na start se postaví zrakově postižený Marek Moflar, který by rád zaběhl desetikilometrovou trať pod 40 minut. Jeho osobní rekord na stejné trati je 35 minut. Kdyby se mu to povedlo i při RunTour v Praze, útočil by se svým trasérem na umístění v nejlepší desítce startovního pole. „Nikdy jsem podobný závod neběžel, je to pro mě obrovská výzva,“ přiznává Moflar, který se vedle běhání věnuje hlavně cyklistice.

Běhá zatím jen na tréninku

„Jsem rád, že si to zkusím na závodě, který je určený všem běžcům, začínajícím i zkušeným. Já sice běhám v podstatě denně, ale jen v rámci tréninku. Před svou závodní premiérou nechci mít přehnané cíle. Pokud zaběhnu trať pod 40 minut, budu spokojený,“ dodává čtyřiadvacetiletý atlet. Na trati ho bude doprovázet bývalý atlet Jakub Hodboď ze společnosti Ogilvy. „Minulý týden jsme spolu byli poprvé trénovat a Marek je hodně rychlý. Na závod se těším, pro nás oba to bude zajímavá první zkušenost,“ přiznává Hodboď.

Životní příběh o tom, že kola se mohou změnit v křídla

Při RunTour nečeká zrakově postiženého Marka nic snadného, závodu se zúčastní přes 800 běžců, Marek už je ale na překonávání překážek zvyklý. Před lety si zvolil život bez rodiny před emigrací do Anglie, kam se jeho nejbližší přestěhovali za lepším životem. Veškeré úsilí teď vkládá do sportu. Svůj příběh se chystá vyprávět v dokumentárním filmu, který bude sledovat jeho přípravy na mistrovství světa v tandemové cyklistice. „Bude to příběh o tom, že kola se mohou změnit v křídla a že nejzávažnějším lidským handicapem je nedostatek snů a silné vůle,“ říká Moflar. Sny mu rozhodně nechybí, jeden velký si chce splnit 5. října na Ladronce.

Více informací o běžeckém seriálu RunTour se dočtete na http://www.run-tour.cz.


publikováno: 3. 10. 2013, v rubrice Sport a wellness
Štítky: běhání, závody

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+