Šárce Záhrobské přinesl štěstí slon se čtyřlístkem | Sport a wellness | Trendy zdraví


Šárce Záhrobské přinesl štěstí slon se čtyřlístkem

19. 2. 2013

Světový pohár v alpském lyžování v rakouském Schladmingu byl určitě svátkem všech příznivců lyžování na celém světě. Šest fanoušků lyžařek z Milka Ski Stars teamu však mělo o něco větší důvod k radosti než ti ostatní. Závodnice Šárka Záhrobská, Michaela Kirchgasser, Maria Höfl-Riesch, Tina Maze, Tessa Worley a Elena Curtoni měly totiž na svých lyžařských helmách symboly pro štěstí, které jim navrhli právě oni. Česká slalomová reprezentantka a milovnice zvířat Šárka Záhrobská si vybrala jako symbol pro štěstí na svoji přilbu obrázek roztomilého slona, který má na chobotu čtyřlístek v českých národních barvách.

Symbol pro štěstí na helmě

Francouzská závodnice Tessa Worley také vsadila na tradiční čtyřlístek, který se objevil na její fialové helmě. Přilbu rakouské slalomové závodnice Michaely Kirchgasserové zase ozdobila roztomilá veverka, kterou si sama Michaela vybrala z mnoha zaslaných symbolů na Facebooku. Německá dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru Maria Höfl-Rieschová si pro svou helmu vybrala sněžného leoparda. Toto krásné zvíře podle ní skvěle vystihuje kombinaci elegance a rychlosti, které jsou této závodnici velice blízké. Na helmě Tiny Maze uvidíme překvapivě samotnou závodnici, ovšem jako veselou zpívající kreslenou postavičku. Název její písně „My way is my decision“ také přesně odpovídá jejímu závodnímu nasazení, jelikož úspěšná Tina je v letošní sezoně zkrátka nezastavitelná. Také nejmladší z členek Milka Ski Stars týmu Italka Elena Curtoni se proměnila v kreslenou postavičku, která s velkýma hnědýma očima vykukuje ze závodní helmy.

Šárka si vybrala slona se čtyřlístkem

Šárka Záhrobská si svůj symbol pro štěstí vybrala z desítek obrázků, které jí na Facebook poslali její příznivci. Vítězného slona nakreslila naší nejlepší lyžařce Veronika Horáková, která se tak jako šťastná výherkyně mohla podívat na první závod světového poháru do Shladmingu. Zde se také osobně setkala se Šárkou Záhrobskou a mohla své favoritce osobně popřát mnoho úspěchů. Veronika na otázku, proč vytvořila právě slona, odpověděla: „Nakreslila jsem Šárce slona, protože právě slon je v Čechách považován za symbol pro štěstí. A abych štěstí zdvojnásobila, přidala jsem i čtyřlístek.“ A jaké bylo setkání se Šárkou? „Byl to skvělý zážitek, ale byla jsem strašně nervózní,“ odpověděla Veronika Horáková.

Skvělý úspěch

„Všem svým fanouškům moc děkuji za to, že na mě mysleli a zaslali mi spoustu krásných obrázků, ze kterých bylo opravdu těžké vybrat si jenom jeden. Nejraději bych na své závodní helmě totiž měla všechny,“ řekla Šárka Záhrobská. „Věřím, že slon se čtyřlístkem v českých barvách, kterého pro mě nakreslila Veronika, mi štěstí přinese. I když dáte v přípravě do tréninku maximum, ono pověstné štěstíčko se totiž v rozhodujících momentech může opravdu hodit,“ dodala Šárka ještě před závodem. A my už víme, že závodnici, která se umístila na skvělém 8. místě, opravdu štěstí přinesl.


publikováno: 19. 2. 2013, v rubrice Sport a wellness
Štítky: akce, lyžování, závody

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+