Seriál závodů H-triatlon TOUR 2015 se blíží, nezapomeňte se přihlásit | Sport a wellness | Trendy zdraví


Seriál závodů H-triatlon TOUR 2015 se blíží, nezapomeňte se přihlásit

17. 3. 2015

Přípravy letošního seriálu závodů jsou již v plném proudu. I tento rok se můžou účastníci i diváci těšit na čtyři hlavní závody, o které je rok od roku větší zájem. Je to nejen kvůli možnosti výběru tratí, jejichž délka umožňuje účast všech věkových kategorií, ale také díky profesionálnímu sportovnímu servisu a bohatému doprovodnému programu.

Malí i velcí, sportovní nadšenci i profesionálové

V průběhu letošních jarních a letních měsíců se mohou profesionální i rekreační sportovci z celé České republiky těšit na celkem čtyři hlavní závody v režii sdružení H-Triatlon. Sezónu zahájí již v dubnu běžecký kros Skalka na Praze 5. Své síly mohou poměřit malí i velcí, sportovní nadšenci i profesionálové na červnovém Terénním triatlonu v Hostivaři nebo na červencovém Pražském triatlonu v Dolních Počernicích. Také letos bude nabídku pražských závodů doplňovat oblíbený Houmrův triatlon v Jiříkově, který je největším triatlonovým závodem ve Šluknovském výběžku. Seriál závodů bude tradičně uzavírat podzimní čtyřboj.

„Letos oslaví sdružení H-Triatlon páté výročí a my bychom velmi rádi tyto narozeniny oslavili v pohybu spolu se všemi příznivci a závodníky,“ říká Mgr. Vladislav Dykast, ředitel sdružení H-Triatlon a dodává: „Na první ze seriálů H-Triatlon Tour 2015 – běžecký kros Skalka 2015 se mohou zájemci registrovat již nyní přes naše internetové stránky htriatlon.cz.“

Část ze startovného putuje každým rokem na dobročinné aktivity

V loňském roce podpořilo sdružení H-Triatlon částkou 35 000 Kč Nadaci pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Letošní výtěžek pomůže konkrétnímu hendikepovanému sportovci – plavci Tomáši Hlavinkovi, který je na vozíku od svých osmi let. Tomáš Hlavinka míří v dubnu do Berlína na kvalifikaci na mistrovství světa a v červenci se chystá na Mistrovství světa do Glasgow, kde bude usilovat o splnění limitů na Paralympiádu v Rio de Janeiru. Na posledním Mistrovství světa v Montrealu v roce 2013 se umístil na pátém místě. Náklady na nadcházející závody jsou více než 50 000 Kč. Startem na závodech H-Triatlon TOUR 2015 a nákupem trička mohou lidé podpořit Tomáše v jeho cestě na mistrovství světa.

Sbírejte body

Novinkou letošní H-Triatlon TOUR 2015 je možnost sbírat body za umístění v jednotlivých závodech a na webových stránkách sledovat průběžné pořadí závodníků. Soutěžící s nejvyšším počtem bodů po zakončení H-Triatlon TOUR 2015 získá hlavní cenu, kterou je FullHD LED TV od firmy LG s úhlopříčkou 123 cm.

Známé osobnosti

Tvářemi všech závodů letos budou oblíbený herec a bavič Petr Čtvrtníček a triatlonista Ondřej Teplý, který nevynechal ani jeden Terénní triatlon v Hostivaři a oceňuje mimo jiné zajímavé lokality triatlonových tratí. Všechny tři triatlonové soutěže bude tento rok moderovat Stanislav Bartůšek, skvělý komentátor a odborník na triatlon.

Vyberte si obtížnost či délku trasy

Všechny závody jsou vhodné pro aktivní sportovce, nadšené amatéry i pro celou rodinu. To znamená, že v rámci jednoho závodu si může závodník sám vybrat, jakou obtížnost či délku trasy zvolí. Závodit mohou také štafetové týmy. Sdružení H-Triatlon podporuje třetím rokem tři dětské domovy, kterým zajišťuje odvoz na sportovní akci a speciální občerstvení. Pátým rokem sdružení H-Triatlon úspěšně spolupracuje s Hlavním městem Praha a letos nad pražskými závody převzala záštitu radní Hana Nováková.

www.htriatlon.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/hou­mruvtriatlon


publikováno: 17. 3. 2015, v rubrice Sport a wellness
Štítky: akce, běhání, dítě, mládež, zábava, závody

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+