Série běžeckých závodů RunTour byla odstartována. Poběžíte? | Sport a wellness | Trendy zdraví


Série běžeckých závodů RunTour byla odstartována. Poběžíte?

22. 3. 2013

Běžecký seriál Česká pojišťovna Mizuno RunTour navazuje na úspěšný ročník 2012, který přilákal bezmála 4 tisícovky běžců. „RunTour je určena prakticky pro všechny, jak pro ty, kteří si ráno místo papučí u postele nazouvají už rovnou běžecké boty, tak i pro jiné, kteří se na ty kecky jen dívají a sami sobě slibují, že další týden už konečně začnou,“ říká Milan Beneš, ředitel závodů. Moderátorka Televizních novin Emma Smetana (25) si pěkně naběhla. Ačkoliv je úplný sportovní antitalent, přijala roli tváře pro sérii běžeckých závodů RunTour. To pro ni ovšem znamená zout jehlové podpatky a převléknout se do teplákové soupravy. Emma svoji roli vzala opravdu zodpovědně a dokonce si najala osobního trenéra, kterým není nikdo jiný, než olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda.

Emma nepodceňuje trénink

„Snad každý by měl pro své zdraví a kondici aspoň něco dělat. I přes to, že ke sportu nemám žádný vztah, byla jsem ráda, že tato nabídka přišla. Navíc jsem se předběžně domluvila s velkým profíkem a hezkým chlapem, Davidem Svobodou, že si spolu občas zatrénujeme,“ usmívala se moderátorka. To se ale nejspíš nebude líbit Emminýmu příteli, herci Jordanu Hajovi. Nejspíš proto přišel na svou přítelkyni dohlédnout na první start nové sezóny běžeckých závodů RunTour. To ale ještě nevěděl, že se David aktuálně připravuje na novou sportovní sezónu v Brazílii a jeho trenérkou funkci prozatím převzala tyčkařka Kateřina Baďurová Janků s dvouletou dcerkou.

Zúčastní se sportovci i herci

Kromě hlavních tváří závodů, Emmy a Davida, se do jednotlivých etap již tradičně budou zapojovat čeští olympionici ze sportovního oddílu Dukla Praha a také tváře TV Nova, které si vzaly pod patronát pětikilometrovou trať Nova Run 5k. Prvního startu letošní sezóny se zúčastnili i herci ze seriálu Gympl, školník Václav Kopta, zástupkyně ředitelky Lucie Benešová a zarputilý tělocvikář Jan Révai či sportovní fanynka a moderátorka Inna Puhajková.

Podpora Dětského kardiocentra FN v Motole

Společně s běžeckým seriálem ale nedělají účastníci jen něco sami pro sebe – pořadatelé seriálu z každého startovného věnují 50 Kč na charitativní účely a podpoří Dětské kardiocentrum FN v Motole. V loňském roce přispěli závodníci společně s Nadací České pojišťovny bezmála půlmilionem korun. Tato částka byla použita na nákup nezbytného softwaru pro vyšetření srdce metodou magnetické rezonance.

Kalendář Česká pojišťovna Mizuno RunTour

13. 4. České Budějovice

4. 5. Plzeň

1. 6. Hradec Králové

20. 7. Liberec

24. 8. Olomouc

14. 9. Brno

5. 10. Praha

www.run-tour.cz


publikováno: 22. 3. 2013, v rubrice Sport a wellness
Štítky: akce, běhání, charita, závody

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+