Ulice Prahy zaplavily tisíce běžců | Sport a wellness | Trendy zdraví

Ulice Prahy zaplavily tisíce běžců

2. 9. 2013

Na 10 000 rozesmátých běžců se vydalo v sobotu odpoledne na desetikilometrovou trať běhu WE RUN PRAGUE. Závod odstartoval sportovní moderátor Petr Suchoň spolu s Paulou Radcliffe a zlatými oštěpaři Bárou Špotákovou a Vítězslavem Veselým. Držitelka světového rekordu na maratónské trati Paula Radcliffe se po startu připojila k davu nadšených závodníků. Britská běžkyně, která drží s časem 2:15:25 světový rekord v maratónu, tentokrát neusilovala o vítězství, ale přijela si užít atmosféru běhu historickým centrem Prahy a podpořit běžce. „Nedokážu si představit svůj život bez běhání, je to moje vášeň“, říká Paula Radcliffe, „a proto mám obrovskou radost, když vidím kolem sebe tolik mladých a odhodlaných lidí, kteří se nemohou dočkat, až závod odstartuje“. Na start závodu se postavil také režisér Jakub Kohák, televizní moderátorka Inna Puhajková, nebo umělci z Cirk La Putyka.

Tisíce důvodů běžet

„Byl to nekončící dav, neuvěřitelná záplava rozesmátých běžců. Jsem u startu We Run Prague už podruhé, ale znovu mě z toho mrazí,“ říká olympionička Bára Špotáková. „Nejradši bych vyběhl s nimi, když vidím ty endorfiny“, dodává čerstvý držitel zlaté medaile Vítězslav Veselý, kterému zranění bohužel nedovolilo, aby se připojil k závodu.

Běžci odstartovali ze Žlutých lázní ve čtyři hodiny odpoledne a zamířili do historického centra. Každý ze závodníků si nesl na závodním stříbrnošedém tričku svůj důvod, proč běží. Ty nejzajímavější pak objevili účastníci ještě na trase běhu na Václavském náměstí. We Run Prague je oslavou běžeckých motivací, a proto je běžci ani jejich fanoušci nemohli po celé trati přehlédnout.

Nike pro závodníky připravila také speciální aplikaci Nike+ Cheer Me On, prostřednictvím které jim mohli jejich fanoušci posílat povzbuzení přímo na trasu závodu. Jejich vzkazy se promítaly na velkoplošné obrazovce v dolní části Václavského náměstí na Můstku a podporovaly běžce i na dálku.

Skvělá atmosféra

V průběhu celého dne hrál závodníkům oficiální partner závodu Expres Radio, jehož přímo na trati zastupoval moderátor ranní show Marek Malík a závod dokončil ve skvělém čase 50:40 a doběhl si tak pro osobní rekord. Při závodě hrály běžcům do kroku Powersongy, které si mohli před závodem prostřednictvím speciální aplikace Expres radia, volit.

„Atmosféra závodu byla neuvěřitelná. Okouzlila mě trasa historickou Prahou a moc jsem se bavila čtením sloganů na závodních tričkách běžců“, komentuje své zážitky z We Run Prague britská královna atletiky Paula Radcliffe. „Byla to velká běžecká party, kterou si, myslím, užili běžci i jejich fanoušci“, dodává s úsměvem.

Vítězové We Run Prague

Přestože se We Run Prague snaží závodníky především bavit, účastní se ho také špičky české atletiky i zahraniční atleti, kteří oslavují běh především vynikajícími výsledky. Prvním mužem, který doběhl do cíle, se stal polský běžec Radoslaw Kleczek s výborným časem 30:46. Následoval jej český atlet Vítek Pavlišta s časem 31:07 a na třetím místě doběhl v čase loňský vítěz Ondřej Fejfar 31:29.

Nejrychlejší ženou závodu se stala Lucie Sekanová s časem 35:34. Na druhém místě doběhla v čase 36:36 Radka Churáňová. Třetí místo patří Šárce Macháčkové s časem 37:56.

Pro všechny ženy, které proběhly cílovou páskou, bylo navíc připraveno losování o startovné na ženském půlmaratonu v San Franciscu. Štěstí se usmálo na sympatickou černovlásku Simonu Melezinkovou, které cenu předala Paula Radcliffe. „Mám z toho obrovskou radost. Běhám každý den. Úplně mě to dostalo a tohle je největší odměna“, říká se slzami v očích šťastná výherkyně.

Po vyhlášení vítězů byla přichystána pro všechny běžce We Run Prague party. Závodníci i jejich fanoušci si užili vystoupení DJs Robota, Mike Trafika a Wiche.

publikováno: 2. 9. 2013, v rubrice Sport a wellness
Štítky: akce, běhání, zábava, závody