Víte, jak cvičit pro zdravá záda? | Sport a wellness | Trendy zdraví

Víte, jak cvičit pro zdravá záda?

6. 3. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Kapitoly knihy jsou rozděleny podle procvičovaných částí zad.

Výherci: Jan Jonáš, Tereza Beštová, Alena Kašpárková

Nakladatelství CPress vydává ilustrovaný praktický průvodce Cvičení pro zdravá záda, kde najdete rady, jak správně cvičit. Kompletní program pro prevenci potíží a zlepšení zdravotního stavu zad zahrnuje jak návody pro správné držení a zpevnění celého těla, ale hlavně cvičení, které pomáhají protahovat, posilovat a zpevňovat zádové svalstvo od hlavy až po kostrč. Autor Dr. Philip Striano je sportovní lékař a silový a kondiční specialista.

Vše pěkně názorně

Kniha je rozdělena do kapitol podle jednotlivých procvičovaných částí zad. Každý cvik obsahuje srozumitelný návod doplněný barevnými fotografiemi a anatomickými ilustracemi, na nichž jsou zvýrazněny svaly, které tímto pohybem posilujete. Díky tomu si dokážete sami vybrat ty nejvhodnější cviky.

U každého cviku se také dozvíte, pro kterou část zad je nejužitečnější, ale také čeho se vyvarovat, abyste předešli nevhodné námaze nebo zranění. U některých cviků naleznete navíc jejich lehčí nebo těžší varianty. Bolí vás záda? Možná to vyřeší právě tato snadno realizovatelná cvičení!

Soutěžní otázka

Jak jsou rozděleny kapitoly?

a) podle procvičovaných částí zad

b) podle svalstva

Tři výherci, kteří do 20. 3. 20117 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou knihu Cvičení pro zdravá záda. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením záda.


publikováno: 6. 3. 2017, v rubrice Sport a wellness
Štítky: bolest, knihy, kondice, záda

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+