Vyražte do Trutnova na běžky i za zábavou | Sport a wellness | Trendy zdraví

Vyražte do Trutnova na běžky i za zábavou

8. 2. 2012

Je pravda, že nedaleká zimní střediska Pec pod Sněžkou (24 km) či Janské Lázně (15 km) jsou tradičními centry zimních sportů, ale díky spolupráci města a místních sportovních oddílů se i Trutnov a okolí může pyšnit desítkami kilometrů kvalitních běžeckých tras, kde jsou nyní ideální podmínky. Ubytujte se ve městě, vydejte se na krásný celodenní výlet a večer si užívejte zábavu v místních hospůdkách nebo moderním společenském centru Uffo, kde se stále něco děje od výstav po koncerty.

Z města na běžkách

Trutnov je svojí polohou ideálním výchozím bodem pro běžkaře. Na lyže se člověk dostane z náměstí za slabých pět minut do Areálu městských lesů a parků! Upravované cestičky vás dovedou na Paradráhu, kde už můžete nastoupit na upravované běžecké tratě. V teplých ročních obdobích se tu můžete procházet po chodníčcích mezi stromy a keři opatřenými štítky s českým i latinským názvem.

Snad každý v Trutnově běžkuje

O údržbu tratí se stará lyžařský oddíl Olfin Car – Vella Trutnov, jehož závodníci od předškolních dětí až po juniorskou kategorii tratě také využívají k tréninku. „Tratě se upravují již čtvrtým rokem, a to jak na klasiku, tak i pro bruslení. K dispozici je malá rolba v režii klubu, od loňska i rolba nakoupená městem z česko-polského grantu. Město Trutnov také sponzoruje nákup pohonných hmot pro rolby,“ uvedl Stanislav Opočenský z lyžařského oddílu Olfin Car – Vella Trutnov. Další členové oddílu se potom starají o vlastní úpravu tratí. Některé úseky se projíždějí až třikrát týdně, podle aktuálních sněhových podmínek. Ostatní tratě jsou upravovány jednou týdně před víkendem.

Na vrch Kacíř, či k vrchu Koule

Městský lesopark a jeho okolí nabízí zhruba 12 kilometrů udržovaných tratí. Výchozím bodem je menší stadion nad parkem, z něhož se můžeme vydat po značené trase na vrch Kacíř a zpět. Okruh není náročný a v podstatě kopíruje naučnou stezku „Po stopách války 1866“. Další možností je překřížit silnici vedoucí z Trutnova do Úpice a vydat se přes louky směrem k vrchu Koule. Trasa má značně členitý profil s početnými stoupáními i sjezdy.

Směr Krkonoše

Z Trutnova je možné vyrazit i na opačnou stranu údolí, z Nových Dvorů na Babí a dále na Rýchory. Tato trasa je napojena na Krkonošskou magistrálu, zdatnější běžkaři tedy mohou dojet až k česko-polské hranici na Pomezních Boudách, jež je od Trutnova vzdálena 25 km. Během výletu jistě přijde vhod zastávka v některé z horských chat, například Rýchorské či Lysečinské.

Aktuální informace o akcích i stavu a upravenosti tratí najdete na www.olfincar-vella.cz a zábavu hledejte na www.uffo.cz


publikováno: 8. 2. 2012, v rubrice Sport a wellness
Štítky: akce, dítě, kultura, města, pohyb, zábava

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+