Trendy zdraví

Téma

HPV způsobuje zhoubné nádory, které ohrožují i muže

4. 3. 2024

Šíření informací o zdravotních rizicích viru HPV, vakcinaci proti němu a dalších preventivních opatřeních. To je cílem Mezinárodního dne zvyšování povědomí o HPV, který si každoročně připomínáme 4. března. Nezisková organizace Loono upozorňuje, že tento virus může vedle rakoviny děložního čípku způsobovat i jiné druhy zhoubných nádorů, které ohrožují i muže.


Jak nám vláknina pomáhá (hubnout)

1. 3. 2024

Jedno z hlavních doporučení pro zdravý jídelníček zní: “Jezte dostatek vlákniny“. Věta, kterou slýcháme pořád dokola a vznikají kolem ní otázky. Jaký je nejlepší zdroj vlákniny? Kolik jí máme jíst? Jak zvýšit její příjem snadnou cestou? Pojďme si to vysvětlit a přihodit k tomu konkrétní tipy, které můžete hned začít aplikovat.


Třapatku, zlaté mléko nebo astragalus oceňovali už naši předkové

29. 2. 2024

Jeden den nás navštíví teploty kolem 15 stupňů, aby ten další na teploměru svítila nula, děti ve školách i školkách trápí teploty a kašel a bacily jsou všude kolem. Podpořit imunitu je proto velmi prozíravé. Naštěstí nám příroda nabízí širokou paletu prostředků, které dovedou obranyschopnost organismu posílit. Víte, čím je speciální skalní růže? Jakou rostlinu oceňovali už indiáni? Z čeho namíchat populární zlaté mléko? A už jste slyšeli o starodávné síle astragalu?


Problémy se svaly pánevního dna i se zády mají mnoho společného. Jak správně cvičit?

26. 2. 2024

Podpírají orgány, napomáhají stabilizovat pánev a bedra, zabraňují úniku moči, stolice i plynů, hrají roli při orgasmu, pumpují krev zpátky k srdci. Za tohle všechno zodpovídají svaly pánevního dna. Proto je pro nás velmi důležité, aby správně fungovaly, aby byly v harmonii. Osobní trenér a zakladatel tzv. ideomotorické terapie Václav Rázl vysvětluje, jak toho docílit.


Kdy jít s dcerou poprvé na gynekologii?

22. 2. 2024

Kdy vzít poprvé svou malou dceru, která už najednou není tak malá, na gynekologii, je velmi častá otázka. My, maminky se navíc i trochu bojíme, aby se u té naší „holčičky“ něco nezanedbalo. Často se do toho potom vloží pediatr, který doporučí kontrolu na gynekologii v patnácti letech, protože je to tak psáno v doporučeních. Je to správné rozhodnutí?


Saunováním proti bolesti hlavy i virózám

20. 2. 2024

Zima je obdobím četnějšího saunování, které máme v České republice ve velké oblibě. Je sauna vhodná i pro ty, kteří mají problémy s vysokým tlakem, cholesterolem či dalšími kardiovaskulárními problémy?


Černý kašel na vzestupu

17. 2. 2024

Mgr. Pavla Horáková, vedoucí online poradny největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz upozorňuje: "Nástup černého kašle v Čechách je také výsledkem slabé prevence. Obavy lidí z černého kašle rezonují také v online poradně Lékárna.cz, kde se nás v posledních dnech lidé ptají na prevenci, případně léčbu. Zdravému člověku doporučuji prevenci. Černý kašel sice není chřipka, ale vitamín C, D, zinek a selen jsou parťáci v podpoře obranyschopnosti organismu. I v případě výskytu černého kašle v zimních měsících má posílení imunity význam – a kdo s ní začal standardně na konci léta, ten je o pár kroků vpřed.


Jak zhubnout trvale bez jojo efektu?

13. 2. 2024

Jojo efekt je známý strašák většiny lidí, kteří se kdy pouštěli do hubnutí přebytečných kil. Je dokonce možné dostat se do nepříjemného cyklu opětovného hubnutí a přibývání na váze, což je problém nejen zdravotní, ale také praktický, například co se týká neustálého přizpůsobování šatníku. Jak se vyhnout této spirále a dosáhnout trvalého a udržitelného zlepšení svého životního stylu, na to se podíváme společně s výživovým poradcem Lukášem Vránou z komplexního programu The 1:1 Diet.


Publikovaná témata:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+