Trendy zdraví

Téma: Hlavní strana

Klouby ve 30, 40, 50 nebo 60 letech... Jaké potíže vám hrozí v různém věku a jak jim předejít?

16. 4. 2021

S přibývajícími roky začínají často klouby „tuhnout“, bolet, ozývat se… Jak předejít potížím a udržet klouby v dobré kondici, ať už je vám třicet let nebo šedesát?


Zhubněte a zůstanete zdraví!

15. 4. 2021

Není tajemstvím, že nadměrná váha a obezita zásadně ovlivňuje zdraví člověka. Ať už jde o vznik civilizačních onemocnění, kterými lidé s nadváhou trpí mnohem častěji, nebo těžší průběh virových infekcí.


Jak se zbavit akné a pupínků přírodní cestou?

15. 4. 2021

Akné není trápením jen u dospívajících lidí, často může znepříjemnit život i dospělému člověku. Podle průzkumů se s akné setká v životě minimálně 85 % populace. Jak boj s akné vyhrát? To se dozvíte v dnešním článku.


Rozpoznejte nemoc z jazyku, očí či nehtů

12. 4. 2021

Jazyk, oči a nehty mají jedno společné: vyčtete z nich, s jakými nemocemi se můžete v budoucnu potýkat. Touto problematikou se zabývají seriózní lékaři a odborníci, kteří poodhalí blížící se zdravotní potíže. Detekujte nemoci sami a rozpoznejte je z jazyka, očí a nehtů!


Důležité odpovědi na otázky kolem používání respirátoru

9. 4. 2021

Na rozdíl od roušky, respirátor chrání jak ostatní, tak i svého majitele. A aby opravdu plnil svou funkci, je potřeba věnovat jeho výběru velkou pozornost. Stejně důležité je ovšem také jeho správné nasazení a používání. Bohužel se stále okolo tohoto ochranného prostředku objevují mylné informace, a tak možná ani nevíte, že chráněni nejste! Když už ho nosíme, tak ať to má smysl!


Medicína životního stylu je dlouhodobé řešení zdravotních problémů

7. 4. 2021

Už více než rok se potýkáme se světovou pandemií koronaviru, která ochromila chod většiny států. Kromě onemocnění COVID-19 však společnost musí řešit i jiné zdravotní problémy. Patří mezi ně epidemický výskyt nadváhy a obezity, kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky, nemocí trávicího traktu a řady dalších chronických onemocnění. U příležitosti Světového dne zdraví, který připadá na 7. dubna, je dobré si připomenout, jak se svým zdravím nakládat a jak se snažit o to, abychom žili co nejdéle, co nejlépe a v co nejlepší kondici. Odpovědí totiž nemusí být vždy jenom léky či operační zákroky, velmi účinně může pomoci tzv. medicína životního stylu, která cílí nikoliv na příznaky, ale na příčiny chorob.


Jak otužování může prospívat zdraví?

5. 4. 2021

Na časté otázky odpovídá MUDr. Eva Kociánová, I. interní klinika-kardiologická Fakultní nemocnice Olomouc a garant projektu Srdce v hlavě.


Pečlivá volba potravin dokáže zázraky

5. 4. 2021

Kdo rozhoduje o tom, jak kvalitní, čerstvé a chutné budeme mít potraviny v obchodech? Nebo třeba jakou uhlíkovou stopu zanechají některé produkty? Přece my! Jaká je poptávka, taková je nabídka. Pojďme začít více přemýšlet o tom, podle čeho vybíráme ovoce, zeleninu, pečivo, sýry, maso apod. Sledujme obaly, kde zjistíme např. původ nebo složení. Podpoříme tím navíc lokální výrobce a přírodu. S výběrem pomohou i značky kvality Klasa, Regionální potravina, Bio.


Publikovaná témata:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+