Trendy zdraví

Téma

Jak dítěti pomoci vyrovnat se s neúspěchem

30. 6. 2023

Počet dětí, které se potýkají s psychickými problémy, se neustále zvyšuje. Jednou z příčin, která je do ordinace psychoterapeutů přivádí nejčastěji, je stres spojený se školní docházkou, jenž s blížícím se koncem školního roku a vysvědčením ještě sílí. Letos se navíc k nejčastěji diskutovaným školním tématům, jako je tlak na výkon, starosti se špatným prospěchem nebo nefunkční vztahy se spolužáky, přidal i další strašák. Nedostatečná kapacita středních škol a desítky či stovky dětí, které ani týdny po přijímacích zkouškách nevěděly, kde budou od září studovat. Neúspěch u zkoušek se přitom týká i těch, kteří byli považováni za premianty a na testy se pečlivě připravovali. Jaký má taková situace vliv na psychiku dětí a jak zabránit, aby jim neúspěch způsobil problémy s vnímáním vlastní hodnoty a sebedůvěrou?


Jak na očistu svých ledvin?

27. 6. 2023

Ledviny v našem těle plní řadu důležitých funkcí a některé z nich, jako třeba ta očistná, jsou životně důležité. Jakou údržbu však potřebují ledviny samotné, aby mohly bezchybně fungovat?


Online svět má políčeno i na naše nejmenší

23. 6. 2023

V dnešní době se i malé děti dostávají k moderním technologiím poměrně brzy. Čas strávený online se ale může snadno vymknout kontrole – podle statistik ohrožuje závislost na mobilním telefonu až 70 % mladistvých. Proto je nutné stanovit dětem pravidla užívání sociálních sítí a internetu obecně. Rodiče by měli dítěti vymezit konkrétní čas a mít pod kontrolou, co dítě online konzumuje. Pokud jejich potomek narazí na nevhodný obsah, například pornografii nebo násilí, měli by být rodiče připraveni o tom s dítětem komunikovat. Na dospívající však v zákoutích internetu číhají i další nebezpečí – například predátoři na sociálních sítích nebo kyberšikana. Jak mohou rodiče své děti chránit a předcházet závažným problémům?


Nejmodernější psychiatrické a psychoterapeutické zařízení ve střední Evropě bylo otevřeno v Berouně

22. 6. 2023

Zdravotnický holding AKESO, přední poskytovatel zdravotní péče v ČR, včera v areálu Rehabilitační nemocnice Beroun slavnostně otevřel svoji vlajkovou loď v péči o duševní zdraví, Centrum duševní rehabilitace. Unikátní pracoviště, které je součástí Rehabilitační nemocnice Beroun, má ambici měnit dosavadní standardy psychiatrické péče a stát se vzorem nejenom v rámci Česka, ale i Evropy.


Od byliny až po blahodárnou kapku oleje

20. 6. 2023

„Představujeme zákazníkům Nobilis Tilia podstatu našich výrobků, aromaterapii a její samotný počátek – získávání toho nejcennějšího, co nám příroda dává pro naši krásu a zdraví – destilaci éterického oleje. Tajemství počátku aromaterapie spočívá v působení všech živlů přírody,“ upřesňuje Simona Brhelová, marketingová manažerka Nobilis Tilia.


Únikem moči trpí stejný počet lidí jako cukrovkou

20. 6. 2023

S inkontinencí, tedy se samovolným únikem moči, se podle odborníků v tuzemsku léčí pouze necelá desetina těch, co nemoc má. Přitom problém trápí každého 20. Čecha, lidé ale nemoc podceňují nebo se za ni stydí. Pacienti v nejtěžším stadiu nyní navíc musí řešit zvyšující se ceny inkontinenčních pomůcek a předzvěst vysokých doplatků. Odborníci proto usilují o navýšení úhrady ze strany zdravotních pojišťoven o 15 %. Urologové na to upozorňují u příležitosti Světového týdne kontinence, který startuje 20. června.


Které doplňky stravy ne/kombinovat?

19. 6. 2023

Doplňků stravy existuje celá řada pro spousty různých potíží. Ne vždy je ale dobré jejich bezhlavé užívání, neboť některé účinky se mohou vzájemně vylučovat. Jindy je zase naopak potřeba jednotlivé látky pro maximální přínos vhodně zkombinovat. Jak tedy na to?


Jak si vybavit homeopatickou cestovní lékárničku?

16. 6. 2023

Chystáte se v létě cestovat? Nezapomeňte zkontrolovat cestovní lékárničku. Jaké přípravky by v ní neměly chybět? A jaké zdravotní nástrahy můžete při letním cestování očekávat? Takovým tématům se věnovalo další neformální setkání s novináři, které Homeopatická lékařská asociace (HLA) pořádala na konci května v pražském Jazz Docku. O tématu promluvily odbornice z lékárenského prostředí – lékárnice Mgr. Jana Pilecká a farmaceutická asistentka Monika Mikešková – obě z lékárny Bellis v Mníšku pod Brdy.


Publikovaná témata:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+