Trendy zdraví

Téma: Hlavní strana

Stovky Češek si nechají zamrazit svá vajíčka

26. 8. 2021

Stovky žen si nechají ročně v reprodukčních klinikách zamrazit svá vajíčka. Nejčastějšími důvody této „pojistky budoucího mateřství“ jsou kariéra, touha poznat svět nebo hledání správného partnera. Kromě společenských důvodů ale ženy zákrok podstupují také kvůli zdravotním obtížím. Například pro pacientky s rakovinou, endometriózou nebo tvorbou cyst, jimž hrozí odstranění vaječníků, je zamražení vajíček často jedinou šancí, jak v budoucnu počít dítě.


Liposomální doplňky stravy se výborně vstřebávají

24. 8. 2021

Také výzkum týkající se lidského těla a jemu prospěšných látek se velmi vyvíjí. Aktuální novinkou je liposomální technologie. S trochou nadsázky způsobila převrat ve vstřebatelnosti vitaminů a minerálů. O co se jedná?


Umíte otevřít truhlu pokladů?

23. 8. 2021

Vrcholí období dovolených a mnoho z nás čerpá sílu po náročném roce, navštěvuje oblíbená místa, vyráží na chatu, na houby či na ryby. Až zase přijde čas podzimních plískanic a bůhví čeho všeho ještě, vzpomínky na letní zážitky nám pomohou udržet v sobě letní optimismus. Jak vlastně ze somatického hlediska naše tělo různé emoce zpracovává?


Léto v Levandulovém údolí Chodouň

20. 8. 2021

V Levandulovém údolí najdete BIO Levanduli Chodouňskou, která je unikátní obsahem vysoce účinných léčivých látek i tím, že roste na jedinečných vápencových mořích. Stále pro potěšení návštěvníků a také přípravu BIO nápojů část pole kvete!


Potravinové alergie a intolerance

19. 8. 2021

Trápí vás únava, zažívací obtíže, otoky, ekzémy či afty? Bolí vás hlava, mizerně spíte a býváte až příliš často nemocní? Na vině může být jídlo, které v dobré víře den co den jíte.


Co znamená u vína označení cuvée?

18. 8. 2021

Už jste někdy dumali nad tím, co znamená, když je na lahvi vína napsáno cuvée, čteno “kivé” ? Nejedná se o odrůdu ani vinařskou oblast, ale označení vína, které vzniklo prastarou metodou mísení. Proč a jak vinaři používají tuto techniku pro dosažení krásně harmonické chuti vína.


Tipy na výlet na Dolní Moravu

16. 8. 2021

Užijte si světové zážitky uprostřed českých hor! Vydejte se na výlet do Horského resortu Dolní Morava a zažijte adrenalin, sportovní zážitky, klidný relax mezi zelenými kopci, dětský smích i nekonečné výhledy. Která dobrodružství na vás čekají?


Mezinárodní den Prosecca oslavte s Mionettem!

13. 8. 2021

Prosecco se řadí k nejpopulárnějším nápojům vůbec a není se čemu divit – je součástí oblíbeného „aperitivo“ momentu, důležitých životních okamžiků i holčičích večírků a oslav nového roku, ale také ideálním dárkem. Doslova se hodí k jakékoliv příležitosti a díky své popularitě si tak vysloužilo i svůj velký den. Oslavte společně s přáteli Mezinárodní den Prosecca, jež letos připadá na pátek 13. srpna, a přečtěte si zajímavosti, které jste o tomto oblíbeném italském skvostu určitě nevěděli.


Publikovaná témata:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+