Bezlepkové a veganské cukroví z pekárny | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Bezlepkové a veganské cukroví z pekárny

15. 12. 2021

Každoroční maraton vánočního pečení právě odstartoval. Na jeho startovní čáře jsou i rodiny, které mají ve svém týmu členy s intolerancí na lepek nebo vegany a na Vánoce tak pečou „dávku normal“ i „dávku bez“. Pokud se to týká právě vás a chcete si letos ušetřit část práce, poohlédněte se v obchodě nebo na www.biopekarnazemanka.cz po veganských a bezlepkových sušenkách z Biopekárny Zemanka. Všechny jsou vyrobeny z bio surovin, mají prověřenou recepturu a díky skvělé chuti se budou výborně vyjímat i na vánočním stole

Tradiční i originální chutě

Pro milovníky obvyklých vánočních chutí jsou připraveny Bezlepkové vánoční bio sušenky s vlašskými ořechy a kořením – jsou z pohankové mouky, voní po skořici a hřebíčku, a aby byla chuť ještě vánočnější, je v nich i trocha hořké čokolády. Pohanková mouka je i v Bezlepkových pohankových bio hrudkách s lískovými oříšky – světlé hrudky s jemnou oříškovou chutí slazené třtinovým cukrem. Stejně jako ořechy a kakao patří k vánocům také kokos a tak Zemanka napekla i Bezlepkové čirokové kokosové bio sušenky – zlatavé hrudky se strouhaným kokosem, které prostě nejde neochutnat. A protože bez perníčků nejsou Vánoce, jsou tu i Bezlepkové veganské bio perníčky – čtyřlístky z pohankové a kukuřičné mouky, slazené agávovým sirupem a třtinovým cukrem s tradiční chutí perníkového koření tak, jak je máme všichni rádi.

Jestli chcete na Vánoce vyzkoušet i něco nového, sáhnete po Bezlepkových pohankovo-malinových sušenkách – kytičky chutnající po malinách se špetkou vanilkového aroma, slazené rýžovým a agávovým sirupem.

Veganské sladkosti ve speciální edici

Vyznavači veganské stravy si od „bezlepkářů“ klidně mohou dopřát Bezlepkové veganské bio perníčky i Bezlepkové pohankovo-malinové sušenky. Na vánoční mísu s cukrovím ale mohou vyrovnat i Čoko-kokosky s 60% hořkou čokoládou – tmavé hrudky s kokosem, čokoládou, trochou kakaa a vanilkového aroma slazené třtinovým cukrem. A když prostě milujete ořechy, tak tu jsou Lískooříškové bio hrudky – pšeničná mouka, kousky lískových oříšků, trocha vanilkového aroma a třtinový cukr. No může být na Vánoce něco tradičnějšího?


publikováno: 15. 12. 2021, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: celiakie, cukroví, lepek, vegan

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+