Čejkovické bylinkové slavnosti navštivte první zářijovou neděli | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Čejkovické bylinkové slavnosti navštivte první zářijovou neděli

3. 9. 2014

První zářijovou neděli 7. 9. 2014 organizuje společnost SONNENTOR, známá pod názvem Sluneční brána 5. Čejkovické bylinkové slavnosti. V moderním areálu můžete zhlédnout proces výroby čajového sáčku od výkupu bylinek přes zpracování až po balení. Všudypřítomná dobrá nálada, báječné bioprodukty a bohatý program pro děti i dospělé přilákaly na slavnosti minulý rok přes 8 000 návštěvníků. Vstupné v podobě tombolového lístku, stejně jako prohlídka přilehlých Templářských sklepů je zdarma.

Ochutnávky i přednášky

Součástí letošního pestrého programu budou kromě nesčetných a bezplatných ochutnávek nejrůznějších směsí čajů a koření také odborné přednášky o zdravém životním stylu, správné recyklaci odpadků, vermikompostování nebo diskuze s pěstiteli. Návštěvníci budou moci ochutnat novinku SONNENTORU – kávu Single origin pocházející z přímého obchodu firmy s pěstiteli v Nikaragui a zároveň si prohlédnout expozici fotografií z nedávné cesty, která doslova vtáhne na horské kávové plantáže.

Ochutnáte vynikající vegetariánské pokrmy

O další show se postarají místní barmani míchající nealkoholické nápoje za použití čajových biosměsí SONNENTOR. O dobrý pocit v břiše návštěvníků bude pečovat Rebio – provozovatel vegetariánských biorestaurací v Brně v čele s šéfkuchařem Vlastíkem Kelblem, který se ukázkou přípravy vegetariánských pokrmů přímo na místě postará o zajímavý zážitek.

Pro děti

Zvláště pro děti, ale nejen pro ně, vystoupí Víťa Marčík a jeho divadlo. Na přilehlé louce mohou děti vyzkoušet drátkování, lukostřelbu, jízdu na ponících a na přilehlém ohýnku si vlastnoručně opéci těsto nebo špekáček.

Všudypřítomná vůně máty, meduňky, citronové trávy nebo kardamomu společně s tradiční Varmužovou cimbálovou muzikou a ukázkou ruční výroby másla v podání kyjovských tetiček, dokreslí pohodovou nedělní odpolední atmosféru.

www.sonnentor.cz

www.facebook.com/…tor­Cejkovice.


publikováno: 3. 9. 2014, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: akce, bio, byliny, čaj, dítě, vegetarián, zábava, zelenina

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+