Chcete si najít na mapě nejbližší ekologickou farmu? | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Chcete si najít na mapě nejbližší ekologickou farmu?

5. 12. 2012

Pak navštivte nové internetové stránky www.pro-bio.cz, které spustil PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců. Dozvíte se na nich vše o organizovaném ekologickém zemědělství. Veřejnost ocení mapu členské základny, pro zemědělce je zde například dostupná aktuální legislativa nebo informace o projektech, do kterých se jako členové Svazu mají možnost zapojit. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců je v České republice jediným profesním sdružením v oboru,“ upozorňuje Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Mapa členské základny

Návštěvník na mapě snadno nalezne ekologicky hospodařící zemědělce, zpracovatele nebo členské bioprodejny, včetně popisu činnosti a kontaktů. „Mapa členské základy usnadní hledání dodavatelů bioproduktů, zákazníky nasměruje do bioprodejen a cestovatele tam, kde nabízí ubytování,“ sdělila Kateřina Nesrstová. Na stránkách lze také prostřednictvím e-shopu objednat odbornou literaturu. Kalendář zase ukazuje přehled vzdělávacích nebo kulturních akcí vztahujících se k ekologickému zemědělství.

Soutěže i konference

Na www.pro-bio.cz jsou nově umístěny také veškeré informace k soutěži Česká biopotravina roku, o mezinárodní konferenci ekologického zemědělství Bioakademii a dalších projektech. Milovníky dobrého jídla navíc potěší řada receptů na pokrmy, jež se dají připravit z produktů ekologického zemědělství.

Za PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Sylva Horáková


publikováno: 5. 12. 2012, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: akce, bio, ekologické, nákupy, sdružení a organizace

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+