Do Gurman Harfa za chutěmi z celého světa | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Do Gurman Harfa za chutěmi z celého světa

15. 11. 2021

Obchodní centrum Galerie Harfa přichází s originálním konceptem gurmánského a zároveň nákupního zážitku. Uprostřed obchodního centra otevírá tržnicí Gurmán Harfa s nabídkou ingrediencí, polotovarů i hotových pokrmů z různých koutů světa. Součástí Gurmánu Harfa je otevřené kuchařské studio, kde se budou pravidelně ve středu a v sobotu konat Harfa Gurmán Shows za účasti předních kuchařských mistrů.Na programu byla zábavná Harfa Gurmán Show za účasti kuchařských hvězd mnoha oborů, pod záštitou Marka Raditsche, šéfkuchaře prémiové restaurace Kampa Park.

Originální koncept, který v nemá v Česku konkurenci

„V posledních několika letech roste význam nákupních center nejen jako místa pro pohodlné nákupy, ale i jako prostoru pro setkávání a trávení volného času. I u nás se proto soustředíme na rozvoj zážitkových aktivit a služeb, především z oblasti gastronomie,“ říká Pavel Hradec, ředitel obchodního centra Galerie Harfa. Po oblíbeném street food konceptu Terasy Harfa na střeše obchodního centra přichází nyní s Gurmánem Harfa. Jde o unikátní tržnici uvnitř obchodního centra. Zákazník zde může vybírat mezi několika prodejními jednotkami zaměřenými na různé kuchyně světa. Ochutná zde autentické pokrmy daného regionu a může rovnou nakoupit i suroviny potřebné pro jejich přípravu doma. „Jde o originální koncept, který v nemá v Česku konkurenci. Češi rádi vaří a zkoušejí nové chutě a recepty. Věříme proto, že ocení širokou nabídku surovin, polotovarů i hotových pokrmů, které jim Gurmán Harfa na jednom místě nabízí,“ doplňuje Hradec.

První kulinářská Harfa Gurmán Show se uskutečnila ve čtvrtek 11. listopadu při příležitosti slavnostního otevření tržnice Harfa Gurmán. Atraktivním programem milovníky dobrého jídla provedla Veronika Koko Šmehlíková. Celá show byla zahájena slavnostním přestřižením pásky za účasti zástupců Galerie Harfa a předních českých kuchařů a cukrářek. A pak už všemu kralovaly výtečné pokrmy…

Na programu byly tři life kuchařské show. O přípravu degustačních menu se postaraly hvězdy české gastronomie – Ondřej Slanina, Robert Sklenář a Marek Raditsch. A na své si přišli i milovníci sladkého. Následovalo totiž slavnostní zakrojení do úžasného pětipatrového narozeninového dortu z dílny „královny cukrářek“ Markéty Krajčovičové.

Ti, kterým velká zahajovací show unikla, nemusí zoufat. Harfa Gurmán Shows budou v pravidelných intervalech pokračovat dál. A máte se na co těšit. Připraveny jsou kompletní živé show, a to od nákupu až po finální servírování. Vařit se bude výlučně z ingrediencí, které se prodávají na gurmánské tržnici. Diváci si tak ověří, že zde opravdu najdou vše pod jednou střechou. Během show poznají zdravé a moderní vaření, získají tipy na přípravu základních i prémiových surovin a dozví se i další zajímavosti.

Během show se kromě kuchařského tria ze zahájení představí i další mistři kuchyně, třeba Marek Fichtner, Mirek Kalina, Marek Šáda nebo cukráři Markéta Krajčovičová a Lukáš Skála. Každá show bude jedinečná, představí jiné suroviny i různé způsoby přípravy. U toho nesmíte chybět!

Gurmán Harfa je umístěn v 1. patře Galerie Harfa. Jeho součástí je devět prodejních jednotek, které jsou upraveny do podoby prodejny s pultovým nebo samoobslužným prodejem a zároveň slouží jako bistro pro výdej hotových pokrmů. „V současné době zde zákazníci najdou zastoupení italské, ruské, holandské a asijské kuchyně, dále prodejnu čerstvých ryb a řemeslnou pekárnu s kavárnou.

Těšíme se i na další prodejce, kteří se připojí v blízké době a budou zastupovat vegetariánskou kuchyni a havajskou kuchyni v podobě oblíbených poké bowls,“ vyjmenovává Martina Tlustá, marketingová manažerka Galerie Harfa.

V Gurmánu Harfa bude možné jídlo zakoupit buď s sebou nebo si ho vychutnat na místě v přilehlých prostorách s posezením. Rodiče s dětmi určitě ocení dětský koutek, který je součástí Gurmánu Harfa.

  • Otevírací doba jednotlivých prodejních jednotek se mírně liší a je k dispozici na webových stránkách www.gurmanharfa.cz.

Kuchyňské studio

Stabilní součástí Gurmánu Harfa je otevřené kuchyňské studio, ve kterém budou dvakrát týdně, ve středu a v sobotu, probíhat kurzy vaření – Harfa Gurmán Shows – pod taktovkou zkušených kuchařských mistrů. O to, že se bude jednat o atraktivní a kvalitní gastronomii se postará přední šéfkuchař Marek Raditsch, který se stal tváří Gurmánu Harfa a bude se podílet na přípravě programů kuchařských show. „Líbí se mi myšlenka, že lze na jednom místě ochutnat a rovnou i nakoupit ingredience pro přípravu různých světových pokrmů. Češi rádi experimentují v kuchyni, nechávají se inspirovat, vyhledávají kvalitní suroviny a jsou ochotni za ně zaplatit. A právě toto Gurmán Harfa umožňuje. Pokud se zákazník rozhlédne i po dalších obchodech v nákupním centru, může odejít domů s kompletní kuchařskou výbavou, kterou pořídí na jednom místě, s výraznou časovou úsporou,“ říká Marek Raditsch.

  • Videa z kuchařských lekcí, recepty a veškeré další informace týkající se Gurmánu Harfa jsou dostupné na webových stránkách www.gurmanharfa.cz

Stávající prodejci zastoupení v Gurmánu Harfa:

Daruma – asijské bistro s prodejnou asijských produktů nabízí průřez kuchyní různých asijských regionů

Funny Fries – holandské bistro s nabídkou typických holandských hranolek, ale i dalších pochutin a nizozemských ingrediencí

Kin&K – řemeslná pekárna, která připravuje čerstvé pečivo přímo v Gurmánu Harfa a také jemenskou kávu z vlastní pražírny

Pelmeňárna – bistro s oblíbenými ruskými pelmeněmi a ukrajinskými vareniky, které zde připravují na místě nebo si je lze odnést jako mražený polotovar

Rybistro Gril – prodejna čerstvých ryb a mořských plodů, ze kterých vám v gril bistru připraví i lákavé pokrmy

We Love Italy – italská restaurace zastupuje to nejlepší z italské kuchyně – pizzu, těstoviny, piadini a výběr italských dezertů. Součástí je prodejna, kde lze zakoupit originální italské produkty

Bae & Poke Bistro – oblíbené a zdravé havajské misky plné exotických chutí a vůní

Dhaba Beas – vegetariánská restaurace se samoobslužným provozem (V blízké době se objeví)


publikováno: 15. 11. 2021, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, nápoje, vaříme

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+