Doubleshot otvírá tréninkové centrum pro všechny, kdo se zajímají o kávu | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Doubleshot otvírá tréninkové centrum pro všechny, kdo se zajímají o kávu

9. 12. 2014

Doubleshot, česká pražírna výběrové kávy, otvírá v Karlíně tréninkové centrum pro všechny, kdo se zajímají o kávu. Svůj kurz si najdou profíci s ambicemi soutěžit, nebo třeba ti, kdo se chystají otevřít si kavárnu. Nejvíc kurzů ale bude pro širokou veřejnost, kávové začátečníky a nadšence. První kurzy provedou zájemce úskalími a kouzly espressa, nebo filtrované kávy. Účastníci vyzkoušejí různé metody přípravy a naučí se, jak ovlivnit chuť nápoje. Příští rok odstartují i komplexní celodenní kurzy, které budou navíc rozšířené o kávovou teorii. Velký prostor bude věnován senzorice.

Večerní kurzy mají být především zábava a oddych

„Hlavní část nabídky kurzů je směrována na širokou veřejnost, na všechny, koho káva baví. Nechceme nikoho poučovat a vnucovat mu teorii. Od toho máme kurzy pro profesionály, kteří musejí zvládat teorii kávy. Naše večerní kurzy mají být především zábava, oddych, kdy můžete místo vaření večeře nebo divadelního představení strávit večer u svého kávového koníčku," vysvětluje smysl kurzů pro širokou veřejnost Jaroslav Tuček, spolumajitel doubleshotu. Kurzy jsou postavené hlavně na praxi, na tom, že si účastníci mohou vyzkoušet různé metody přípravy, srovnávat, co která metoda dělá s chutí kávy, budou moci hodně ochutnávat různé kávy vedle sebe, a tak poznávat jejich oblíbený nápoj z mnoha stran.

Kurzy pro profesionály

Od ledna navíc přibudou celodenní sobotní kurzy pro všechny, koho zajímá i kávová teorie a chtějí se dozvědět více o jejích pravidlech. Tyto kurzy mohou sloužit i jako vstupní kurz pro ty, kdo by se chtěli poznat kávu do hloubky. Navázat pak můžete kurzy pro profesionály. V rámci nového vzdělávacího programu „Coffee Diploma System“ evropské organizace výběrové kávy SCAE bude taktéž od ledna doubleshot nabízet certifikované kurzy SCAE Barista Foundation, Intermediate a Professional.

Kurzy školí podle zaměření buď baristé nebo lektoři doubleshotu

Základní tříhodinové kurzy stojí 2 000 Kč a vybrat si můžete zatím ze dvou variant: espresso, nebo filtrovaná káva. Oba kurzy můžete zároveň věnovat jako dárek. Přehled aktuálně vypsaných kurzů, jejich termíny a obsah je průběžně zveřejňován na http://www.dou­bleshot.cz/ka­vove-kurzy.

Školící centrum najdete na adrese Křižíkova 105, Praha 8, Karlín, hned vedle domovské kavárny doubleshotu Můj Šálek kávy.

Káva z rukou farmáře

Většina káv nabízených na doubleshot.cz nese označení Káva z rukou farmáře, což v praxi znamená, že kromě exkluzivní chuti se doubleshot zaručuje za to, že osobně navštívil alespoň jednou danou kávovou farmu, je s farmářem v přímém kontaktu a minimální cena zaplacená producentovi kávy je vždy alespoň o 25 % vyšší, než minimální garantovaná cena v systému Fairtrade. Kromě výběrové kávy nabízí doubleshot i vybavení především pro domácí přípravu kávy, kávové kurzy pro veřejnost a školení profesionálů. Oba zakladatelé se pyšní certifikacemi SCAE Authorized Trainer a Q Grader a jsou tak v České republice jedinými mezinárodně akreditovanými degustátory kávy s osvědčením pro školení profesionálních baristů.

Doubleshot s.r.o. je českou lokální pražírnou výběrové kávy a společným projektem kávových nadšenců. Společnost byla založena v létě 2010 s jediným cílem: nabízet kávu bezprecedentní kvality a zároveň si vážit přírody a mít úctu k práci farmářů.

www.doubleshot.cz


publikováno: 9. 12. 2014, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: akce, fair trade, káva, kurzy

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+