Doubleshot radí: Jak přežít na cestách se závislostí na kávě | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Doubleshot radí: Jak přežít na cestách se závislostí na kávě

29. 4. 2019

Vydáváte se na několika (tý)denní cestovatelské výpravy a nechcete se spoléhat na mizernou hotelovou kávu? Nebo míříte někam, kde na kávu v okruhu několika desítek kilometrů prostě nenarazíte? Nezoufejte, česká pražírna kávy Doubleshot nabízí jednoduché řešení, které kávomilným cestovatelům zpříjemní cesty.

Kvalitní kávu si můžete dopřát i na cestách

Na kávu nepotřebujete elektřinu nebo varnou konvici. Stačí totiž ruční mlýnek, aeropress a vroucí voda. Mlýnek a aeropress nezabírají skoro žádné místo, jsou skoro nerozbitné, jejich objem odpovídá zhruba jedné mikině a váží jen necelých 500 g, takže je zvládnete přibalit skoro kamkoliv. K tomu už stačí vzít jen potřebné množství kvalitní zrnkové kávy vhodné pro filtr a můžete si šálek perfektní kávy dopřát klidně na Matterhornu.

Co tedy budete potřebovat?

Aeropress – Kouzelná kávová hračka, kterou vynalezla v roce 2005 hračkářská firma a do kávového světa se rozšířila velmi rychle díky tomu, že příprava kávy v něm je super jednoduchá a precizní. Na doubleshot.cz za 690 Kč.

Papírové filtry – Na cestu se vejdou do aeropressu nebo klidně do peněženky (jen v nějakém obalu prosím) a neváží nic. Na doubleshot.cz 350 ks za 122 Kč.

Ruční mlýnek – Na cesty doporučujeme nerozbitný nerezový Ceramill, který navíc dostanete i s cestovní taštičkou. Na doubleshot.cz 1095 Kč.

Kávu – Tady už je to na vaší chuti a preferencích, jen dbejte, aby byla vhodná pro alternativní metody přípravy kávy filtrací.

A pokud chcete všechno dohromady, není nic jednoduššího, než sáhnout po kávovém setu s příznačným jménem Tramp, ve kterém najdete všechno potřebné, k tomu jedno balení doubleshot kávy a hrníček jako dárek. Na doubleshot.cz 2400 Kč.

Jak na to?

Koukněte na video, jak je příprava filtrované kávy v aeropressu jednoduchá: https://vimeo­.com/15103805.

Jediné, co byste měli mít v oku, je množství kávy (váhu s sebou přeci jen nevozí asi nikdo), pak už vše zvládnete jen s aeropressem. Teplotu vody určitě jednoduše tím, že ji necháte po varu cca 30 sekund zchladnout a s množstvím vody vám pomohou rysky na aeropressu.

Doubleshot s.r.o. je českou lokální pražírnou výběrové kávy a společným projektem kávových nadšenců. Společnost byla založena v létě 2010 s jediným cílem: nabízet kávu bezprecedentní kvality a zároveň si vážit přírody a mít úctu k práci farmářů. Většina káv nabízených na www.doubleshot.cz nese označení Káva z rukou farmáře, což v praxi znamená, že kromě exkluzivní chuti se doubleshot zaručuje za to, že osobně navštívil alespoň jednou danou kávovou farmu, je s farmářem v přímém kontaktu a minimální cena zaplacená producentovi kávy je vždy alespoň o 25 % vyšší, než minimální garantovaná cena v systému Fairtrade.

  • Kromě výběrové kávy nabízí doubleshot i vybavení především pro domácí přípravu kávy, kávové kurzy pro veřejnost a školení profesionálů.

publikováno: 29. 4. 2019, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: cestování, káva, kavárna, nákupy, nápoje

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+