Drink letošního léta hard seltzer | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Drink letošního léta hard seltzer

5. 7. 2021

K létu neodmyslitelně patří uvolněná atmosféra a letní drinky. Právě mezi ně se řadí alkoholické nápoje hard seltzer. Ty se během posledních let staly obrovským hitem v zahraničí, a v USA dokonce představovaly 10 % veškeré produkce tamních pivovarů. Doslovný překlad hard seltzer znamená „alko soda.“

Ovocné osvěžení

Jedná se o perlivou sodovou vodu s cukrem, který díky fermentaci vytváří alkohol. Dalším stavebním kamenem je ovocná složka, která nápoji dodává příchuť. Díky tomuto složení se hard seltzery chuťově přirovnávají k oblíbenému drinku skiny bitch.

Hard seltzery se letošní léto dostávají i do ČR, a to i díky Plzeňskému Prazdroji, který připravil Viper Hard Seltzer. Vaří se přímo v Plzni a vybírat si můžete ze dvou příchutí: limetka nebo brusinka. Díky spojení perlivé vody, ovocné chuti, nepříliš vysokému 4% obsahu alkoholu a málo kilokaloriím, kterých je na celý nápoj 96, se jedná o ideální drink pro letní zábavu s přáteli i relaxaci. Skvěle chutná vychlazený, podávaný s ledem nebo jako součást osvěžujících koktejlů. Viper Hard Seltzer Lime a Cranberry si můžete objednat spolu s dalším nákupem na Košík.cz.

www.kosik.cz


publikováno: 5. 7. 2021, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: alkohol, nápoje

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+