Džusy Relax 100 % vám pomohou nastartovat na jaře organizmus | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Džusy Relax 100 % vám pomohou nastartovat na jaře organizmus

19. 5. 2014
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Zkratka BMI znamená index tělesné hmotnosti.

Výherci: Miroslava Kučerová, Alena Vlnasová, Jan Jonáš, Marie Rohošková

Ať už se jedná o splnění předsevzetí, nebo blížící se plavkovou sezonu, důvodů, proč se udržovat fit, je celá řada. Ten hlavní však představuje naše zdraví. Aplikace jidelniplan.cz vám pomůže sestavit vyvážený jídelníček s ohledem na vaše individuální nároky, díky kterému jednoduše zhubnete a vyčistíte svůj organizmus. Program pracuje s parametry jako je vaše výška, váha, věk, pohlaví atd., na základě kterých nastaví optimální doporučení pro váš jídelníček. Aplikaci vytvořila výživová specialistka Nikola Hanyšová.

Nikola Hanyšová

Nikola Hanyšová

Bolí vás hlava? Napijte se!

Komunikace se svým tělem je jednou z přirozených vlastností, které si osvojujeme již od narození. Málo kdo však už dokáže jednotlivé příznaky správně interpretovat. Např. bolest hlavy nemusí vždy značit závažný problém, ale leckdy se za ním skrývá pouze nedostatek tekutin, které bychom měli denně svému tělu dopřát.

Proč máte hlad?

Na stejném principu komunikace funguje naše tělo, i co se jídla týče. Pocit hladu nemusí vždy pramenit z toho, že jsme naši porci ochudili, ale třeba z toho, že jsme si dopřáli zcela nevhodné, výživově prázdné potraviny, ze kterých naše tělo nemá žádnou energii. „Nejčastější chybou bývá nevhodně zvolený poměr základních živin a vysoká energetická denzita výsledného pokrmu, čímž pravidelně rozkolísáváme hladinu cukru v krvi a zaděláváme si na nemoci typu diabetu či aterosklerózy. Nejčastější chybou bývá nedostatek bílkovin, zeleniny, převaha sacharidů s vysokým glykemický indexem, nadbytek nasycených tuků a nedostatek vlákniny,“ vysvětluje výživová odbornice Nikola Hanyšová.

Dobře se najíst je potřeba každý den

Pokud si chcete osvojit řeč svého těla, lépe se s ním dorozumívat a cítit se dobře, zkuste jednoduchou aplikaci www.jidelniplan­.cz. Ta nabízí čtyři základní moduly. Hubnoucí režim pro ženy, hubnoucí režim pro muže, jídelníček pro zdravé stravování muže a ženy, který pomáhá sestavit vyvážený jídelníček a udržet optimální váhu. Program pracuje s parametry jako je vaše výška, váha, věk, pohlaví, potřeba bazálního energetického příjmu, pohybová aktivita atd., na základě kterých nastaví optimální doporučení pro váš jídelníček s ohledem na Vaše individuální nároky. „Díky programu zvládnete jeden ze základních pilířů zdravého stravování, kterým je denní příjem 5 porcí ovoce a zeleniny na den. V programu můžete pravidelně kontrolovat váš příjem ovoce a zeleniny na den a nutriční složení jídelníček“ dodává Nikola Hanyšová.

Nestresujte se při hubnutí

Nejčastějším důvodem neúspěšných změn na cestě za vhodným jídelníčkem je nedostatek času při jeho přípravě či nevhodné nastavení nutričních hodnot jídelníčku. Posléze místo pozitivních výsledků přichází stres, vyčerpání organismu, únava, zdravotní problémy. „Díky aplikaci www.jidelniplan­.cz již nemusíte jídelníček složitě vymýšlet, program vám automaticky navrhne doporučený poměr živin, energetickou hodnotu jídelníčku tak, aby vaše tělo zbytečně nezatěžoval a přitom byl plný všech výživových látek, které tělo ke zdravému fungování potřebuje. Důležité je se nenechat zastrašit výrazným zásahem do vašeho stávajícího jídelníčku a nepřipouštět si pocit, že se ochuzujeme. Ba naopak je dobré přistupovat ke změně životosprávy s pocitem, že poznáte něco nového, co vás časem určitě obohatí. Změna jídelníčku totiž neznamená hladovění a ztrátu chutných a výrazných pokrmů, o čemž se můžete přesvědčit v programu www.jidelniplan­.cz nabízející mnoho variant již připravených receptů přímo pro vás“ dodává Nikola Hanyšová.

Co znamená zkratka BMI?

a) Index tělesného tuku

b) Index tělesné hmotnosti

c) Index tělesné hmoty svalstva

Čtyři výherci, kteří do 2. 6. 2014 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balíček s džusy Relax 100%. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením Relax.


publikováno: 19. 5. 2014, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: antioxidanty, dieta, hubnutí, migrena, nadváha, nápoje, očista, prevence

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+