Jak se dostat do formy po bujarém Silvestru? | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Jak se dostat do formy po bujarém Silvestru?

30. 12. 2013

Už se těšíte, jak si užijete Silvestr a oslavu příchodu nového roku ve velkém stylu? K silvestrovským oslavám patří hudba, dobrá zábava, nejrůznější pokrmy a alkohol. Obvykle si na Silvestra dají nějakou tu „štamprličku“ i lidé, kteří alkoholu příliš neholdují. Ve chvíli, kdy je oslava v plném proudu vůbec nemyslíme na následky všemožných kombinací pití a jídla. Druhý den pak jen málokdo může říct, že mu není špatně od žaludku a že je schopen dělat i něco jiného než jen polehávat na gauči. Jak se můžeme na Nový rok dát co nejrychleji do formy? Máme pro vás několik tipů.

Doplňujte tekutiny

Prvním a naprosto nejdůležitějším bodem je ihned po probuzení a dále celý den neustále doplňovat tekutiny, nejlépe ve formě nesycených nápojů. Nejlepší je však pít pouze obyčejnou vodu.

Jen lehké jídlo

I když máte pocit, že jakýkoli pokrm je to poslední, co chcete vidět, natož snad jíst, nepodceňujte situaci. Jídlo vám může udělat mnohem lépe, protože žaludek má s čím pracovat. A pokud si dáte kvalitní silný vývar či pravou českou česnečku, určitě neprohloupíte.

Braňte se bolesti

Pokud není zbytí a hlava třeští jako střep, jakýkoli sebemenší zvuk vám přijde jako rána palicí těsně u hlavy, netrapte se a sáhněte po léku proti bolesti. Vhodným přípravkem je APO-IBUPROFEN RAPID 400 mg soft capsules, což je tekutá forma ibuprofenu v měkkých želatinových tobolkách, která přináší mnohem rychlejší úlevu při akutních bolestech.

Na čerstvý vzduch

Někdo z nás více preferuje procházku po čerstvém studeném až mrazivém vzduchu. Tento nápad určitě také není k zahození, otázkou je, kdo se vzdá teplé postele a vyrazí ven. Odvážnější jednotlivci mají na kocovinu jiný zaručený způsob – sport. Pro mnohé z nás je představa pohybu zcela nereálná, někomu však pořádné „vypocení se“ udělá dobře jako nic jiného.

Dobře se vyspěte

Pokud člověk není schopen dělat vůbec nic než ležet, ideální variantou, jak se zbavit potíží, je pořádný a důkladný spánek. Silvestrovské oslavy mnohdy končí až nad ránem, a proto se spánkový deficit musí nevyhnutelně dohnat. Nevyspalost totiž může být jedním z hlavních důvodů, proč se cítíte tak mizerně.


publikováno: 30. 12. 2013, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: alkohol, bolest, detox, oslava

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+